Hlouběji do PODZEMÍ

20. listopadu 2015 v 16:19 | Kate |  Recenze knih
V plánu jsem sice měla přidat Elements cover book tag, jenomže jsem zjistila, že je dvacátého, a tudíž mi vypršel termín k recenzi, takže tag můžete očekávat v následujících dnech. :)
S recenzí moc spokojená nejsem, takže se asi ještě dočká přepracování, až si to promyslím. :)
Jinak, v sobotu kolem osmé večer jsem se živá a zdravá vrátila z Anglie, i Francií jsme projeli bez problémů, co si tak pamatuji. :) Ale hned jak jsem dojela domů, vysprchovala jsem se, oblékla do kroje a pádila na hody. :) V neděli pak nebyl moc čas no a od pondělí tak nějak válčím se školou a spoustou jiné práce, takže nebyl čas se ozvat, omlouvám se. :(
Jo, a mimochodem. :D Článek o Anglii taky chystám, ale než se prokoušu tou necelou pětistovkou fotek, bude to chvilku trvat (pro porovnání - z Toskánska jich mám tak polovinu :D). Ale pokusím se to udělat o víkendu, zatím nemám na neděli nic v plánu, tak uvidím.
Kate
Název: Hlouběji do Podzemí
Autor: Roderick Gordon & Brian Williams
Série: Podzemí
Díl v sérii: 2/6
Počet stran: 464
Nakladatelství/vydáno: FRAGMENT/2008

Anotace:
(Obal knihy)
Pokračování Ztraceného světa v PODZEMÍ.
Záhadné PODZEMÍ odhaluje nová hrozivá tajemství! Druhý díl navazuje tam, kde skončil první, a my se setkáváme s Willem Burrowsem a jeho bratrem Calem ve vagonu důlního vlaku, který je odváží hlouběji do útrob Země. S Calem a znovunalezeným Chestrem pokračují v pátrání po zmizelém otci a zjišťují, že v neznámých Hlubinách na ně číhá nebezpečí doslova na každém kroku. Prchají před krutými a nebezpečnými Styxy vedenými Rebeccou, kteří se co nevidět chystají spustit svůj dlouhodobý plán s nedozírnými následky pro všechny na Povrchu...

Nenechte si ujít pokračování světového bestselleru, který zná již celý svět!

Děj:
Will s Calem a Chestrem sedí v Důlním vlaku a odjíždí do Hlubin, aby tam Will našel svého ztraceného, a vlastně nevlastního otce. Dokážou ale přežít otřesné podmínky v Hlubinách, obzvlášť, když na každém kroku číhají Llikvidátoři, kteří se snaží vyčistit Hlubiny od psanců?
Na scéně se objevuje Drake s Eliott, kteří se jim snaží pomoct, nicméně čistě z dobrého srdce to taky není.
Pak se všechno zvrtne. Podaří se jim uprchnout? Navíc, Willova "sestra" Rebecca má tajemství, které bude pro Willa velice nepříjemným překvapením.

Můj názor:
Obálka se k dílu hodí lépe, a je zajímavější, než ta první. Nicméně je hrozně zvláštní, a kniha na první pohled působí, jako by byla poškozená - kdo tu obálku někdy viděl naživo a prohlížel si ji, určitě ví, o čem mluvím.
Hned na začátku byly patrné nějaké časové nejasnosti v podobě doby jízdy Důlního vlaku. Z popisu jsem pochopila, že je jenom jeden, a cesta mu trvá dlouho, a pak je tam, že každý den přijíždí... Ovšem třeba jsem to špatně pochopila a Důlních vlaků, stejně jako kolejí, je více.
Jelikož první díl skončil ve velice zajímavé chvíli, druhý hned začínal akcí, takže nepotřeboval ani žádný rozjezd. Bylo úžasné číst knížku, která vás přímo bavila hned od první strany. Navíc obsahovala mnohem více humorných poznámek, než první díl.
Je pravda, že v knize byly trošku častější popisy, ale dalo se to překousnout, vzhledem k tomu, jak oba spisovatelé skvěle píší. Dokážou důvěryhodně popsat a vystihnout pocity, chování postav v dané situaci... Někdy až máte pocit, že to sami prožili. Některé postavy dokonce vzbuzují respekt, a nemyslím to ve špatném. Spíš tak, že je máte za co obdivovat.
Měla jsem taky pocit, že se tam autoři snaží dát jakýsi hlubší smysl. Konkrétně se jednalo o zbytečné plýtvání zdrojů. Potom mi něco vzdáleně připomíná manipulativní schopnosti Styxů.
Další plus je to, že se nebojí nikoho zabít, čehož je příkladem hromadné umírání na konci. Po dočtení se opět těším na další díl. Na který si ovšem budu muset ještě chvilku počkat...

Hodnocení:
Někde jsem četla: "Kniha má spád, akci, humor, smutné i dechberoucí, hrůzné momenty." Je to shrnutí toho, co jsem nahoře napsala a navíc absolutní pravda, mnohokrát mě donutila k úsměvu, strachu, překvapila mě... Nicméně hodnocení si ještě musím pár dní nechat projít hlavou... Prozatím dávám plný počet.

10/10Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 29. listopadu 2015 v 23:56 | Reagovat

Hodnocení mě docela překvapilo, protože jsem nějak poslední dobou na tuhle sérii četla spíš horší ohlasy o.O Já zatím ještě nečetla ani první díl, ale recenze se mi líbila a utvrdila mě v tom, že si tuhle sérku fakt přečíst musím :) Líbí se mi, že narozdíl třeba ode mě píšeš stručně a výstižně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!