Elements book cover tag

25. listopadu 2015 v 18:01 | Kate |  Tagy
Už dlouho jsem to chtěla napsat, ale nějak jsem se k tomu nedostala, a až to bylo hotovo, tak mi do toho vlezl termín na recenzi. :D
A jen tak mimo téma... V sobotu jsem byla na záverečném filmu série Hunger games, a musím říct, že jsem nebyla zklamaná. :) Nejvíce mě překvapilo, nakolik se drželi knižní předlohy. :)
Kate


Na tag jsem narazila u Casion. :) Podstata je velmi jednoduchá - ke čtyřem základním živlům je třeba přiřadit čtyři obálky knih z knihovničky, které se k nim nejvíce hodí.
No, zkusím se do toho pustit, i když z mého chudého výběru to asi nebude nejjednodušší. :) Pokusím se vybírat třeba i trošku méně známější knihy, ale nejspíš od toho stejně upustím, když zjistím, že to bude velmi obtížné, ba dokonce nemožné. :DJak každý jistě ví, čtyřmi základními živly jsou země, oheň, voda a vzduch. :) Nevím proč, ale hned se mi vybavili WITCH. :D
U něčeho už mám jasnou představu, co zvolit, u jiného nikoliv, tak uvidíme! :) Já nemám ráda vybírání, to ví snad každý, ale tenhle tag se mi opravdu líbí, tak se s tím nějak zkusím poprat. :)
Jinak, omlouvám se, že je to tak divně nafocené, ale když jsem to dělala, nebylo zrovna nejlepší světlo a ani náš foťák nepatří mezi nějaké velmi kvalitní stroje. Navíc nejsem fotograf, tak to prosím omluvte. ;) To zvláštní natočení je kvůli tomu, že jinak dělal blesk odrazy.
ZEMĚ

Z knihovničky jsem si vytáhla pět knih: Třetí díl ze série Rondo - Čaroděj, první díl Podzemí - Ztracený svět v Podzemí, Pana Davise, Saeculum a Poslední díl Bohů Olympu - Krev polobohů.
Ačkoliv Čaroděj se mi takříkajíc hodil do krámu, vzala jsem ohled i na obsah, a tak spolu s Panem Davisem, Krví polobohů a Saeculem opustili výběr a zůstala mi jedna jediná kniha - Ztracený svět v podzemí od Ricka Riordana a Briana Williamse. Áno, a už jsme u toho - méně známé knihy...
Když se to tak vezme, Čaroděj i Saeculum byly tématem také celkem blízko, ale tohle je přece jenom nejblíže.OHEŇ

Tato část byla nejtěžší, protože jsem toho měla na výběr snad nejvíce. Hned první myšlenka byl Eldest, kterého myslím zvolila i Casion, ale toho jsem zavrhla, protože jednak si myslím, že volený bude často, a navíc, kromě té červené a draka s ohněm moc společného nemá, zejména obsahově.
Pak tu byl druhý díl Podzemí - Hlouběji do Podzemí a Křišťály moci - Hněv Pána ohně s druhým dílem Syna pekel - V moci démonů. První knihu jsem zavrhla kvůli malé spojitosti s ohněm na obálce a další dvě proto, že Míša Burdová bude později. A zbyly mi dvě: Přízraky z Grinshillského lesa a poslední díl Tajemné země Rondo - Poslední bitva.
A ačkoliv závěrečnou část Ronda už si příliš nepamatuji, a vím, že Přízraky mají s ohněm hodně společného, zvítězila právě Poslední bitva od Emily Roddaové, protože z obálky třetí živel přímo dýchá, sami se můžete podívat.VODA

Tady jsem měla opět dva favority od Riordana, byly jimi Moře nestvůr ze série Percy Jackson a Neptunův syn z Bohů Olympu. Obálku Moře nestvůr nemám moc ráda, takže jsem ji zavrhla téměř okamžitě, a ačkoliv mi to trhalo srdce, i Neptunova syna jsem jaksi pomyslně vyškrtla. Zbyl mi tedy první díl Volání sirény - Prokletí a milá knížečka spíše pro mladší čtenáře Já a moje příšera.
Nicméně, obě knížky mám ráda, takže rozhodování bylo velmi, velmi obtížně. A tady jsem se přiklonila k naší české krajence a k tomu, že příběh lochnesské příšery je známý po celém světě, kdežto Proroctví od Míši Burdové jen u nás a možná na Slovensku.
Navíc je ta obálka opravdu nádherná... Siréna stojící v moři a v pozadí loď najíždějící na útes, to celé laděné do modra... A k tomu ten font nadpisu. :DVZDUCH

Paradoxně poslední a nejlehčí volba. Ještě že tak, už bych se asi nedokázala rozhodovat mezi pěti knížkama. :D Nakonec jsem po hledání nějaké vhodné obálky z knihovny vytáhla dvě knihy, mezi nimiž jsem se rozhodovala: Poslední díl Hunger games - Síla vzdoru (mám to modré vydání), což mi tak trošku připomnělo, že bych si měla dát re-reading, než půjdu do kina a knížku od české autorky Kateřiny Petrusové S hlavou v oblacích pejru, která nakonec zvítězila. Jistě vám bude jasné, proč.
Mimochodem, knížky od Kačky vřele doporučuji, jsou moc pěkné, takové miloučké, a krásně se čtou. :)A ještě pár fotek všech knih pohromadě. :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 26. listopadu 2015 v 14:21 | Reagovat

Som rada, že si sa tiež zapojila do tagu :-) Vybrala si super knihy, najmä k vzduchu skvele pasuje :D

2 Eliza Eliza | Web | 29. listopadu 2015 v 23:58 | Reagovat

Tenhle tag znááám, taky bych ho možná moha udělat :D
Vybrala jsem bezva knížky, hlavně pro vzduch a zemi mi sedí nejvíc :) Z nějakýho důvodu se mi moc nelíbí kniha pro oheň, nedokážu říct proč. Nějak mi zkrátka není sympatická :/

3 Eliz Eliz | Web | 9. prosince 2015 v 20:34 | Reagovat

Moc pěkný výběr knih, opravdu to sedí :)
Četla jsem Podzemí a také Volání sirény :)

4 Casion Casion | Web | 24. prosince 2015 v 10:32 | Reagovat

Zvončeky už zvonia a ihličie vonia,
svetlo sviečok mihotavé,
Vianoce k nám prišli práve.
Preto sviatky krásne maj,
v pohode ich prežívaj.
Krásne prežitie vianočných sviatkov, hromadu skvelých darčekov a úsmev na tvári praje

Casion
My-fantasydream.blog.cz

5 Kate Kate | E-mail | Web | 29. prosince 2015 v 10:21 | Reagovat

[2]: Není zrovna sympatická, ale sedí. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!