Klíč

13. října 2015 v 19:36 | Kate |  Recenze knih
Tuhle sérii jsem nečetla už hodně dlouho a říkala jsem si, že by nebylo od věci si ji přečíst znovu. :) Sice k ní nemám moc co říct, ale něco málo přece.
Kate


Bohužel jsem nenašla více uspokojující obrázek. :(Název: Klíč
Autor: Emily Rodda
Série: Tajemná země Rondo
Díl v sérii: 1/3
Počet stran: 256
Nakladatelství/vydáno: Fragment/2009


Anotace:
(Obal knihy)
Stará hrací skříňka - s pevnými pravdily, jak ji používat - byla v Leově rodině předávána z generace na generaci. Její štěny jsou pomalované, zdobí je vesničky, tajemné lesy, hrad na kopci i královna v dlouhých modrých šatech. Pod lesklým černým víkem se skrývá úžasné tajemství. Ta hrací skříňka teď patří Leovi. On sice pravidla respektuje, ale jeho nejméně oblíbená sestřenice Mimi Langlanderová ne. Když jednou pravidla poruší, Leúv život se nadobro změní. On i Mimi se ocitnou na dobrodružné a nebezpečné výpravě ve fantastickém světě zvaném Rondo.

Děj:
Leo zdědí hrací skříňku, Mimi si nevědomky vezme klíč. Co se asi stane, když se tyto dvě věci dostanou dohromady? Mimi, Leova nezbedná sestřenice, u něj má strávit nějaký čas, a samozřejmě poruší pevně daná pravidla, která se k používání skříňky vážou. Začíná tak pro ně nebezpečná cesta za záchranou Mimiina psa, kterého jim ukradla jedna z bytostí, jenž vyskočila ze skříňky. Podaří se jim Mata vysvobodit? Během záchranné výpravy poznají i některá rodinná tajemství, která měla zůstat skryta...

Můj názor:
Obálka je hezká, jen ta ženská je mi nesympatická. Ale tak vzhledem k charakteru postavy to chápu...
Co se týče knihy, je taková miloučká, a rozhodně to není složité čtení, ale najdeme v ní akci, i trošičku napětí, úsměvné chvíle, několik překvapujících momentů a zvratů...
Postavy jsou kupodivu celkem slušně zpracované. Až mě překvapilo, že nejsou černobílé, vzhledem k charakteru a zpracování knihy.
Příběh sám o sobě je celkem zajímavý, pohádková krajina Rondo je pěkně vykreslená a dá se říct, že i promyšlená. Její obyvatelé jsou taktéž skvěle stvoření.
Knížka se krásně čte, autorka má čtivý styl psaní, který vás vtáhne do děje a nenudí zbytečnými popisy a dialogy, což oceňuji.

Hodnocení:
Kniha je spíše pro mladší čtenáře. Já sama jsem ji četla poprvé před několika lety a byla jsem unešená. Teď už to nadšení částečně opadlo, ale stále ji mám velmi ráda, jak už to u knih z dětství bývá...

6/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 15. října 2015 v 14:12 | Reagovat

Páni, o tejto knihe ani sérii som ešte nepočula. Ako vidím vždy sa nájde niečo nové :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!