Beseda s Arnoštem Vašíčkem

19. října 2015 v 20:14 | Kate |  Střípky ze života
Takové menší zpestření mého školního života...
Nedávno nás první dvě hodiny ve škole čekala beseda s Arnoštem Vašíčkem. Neměla jsem ani tušení, o čem bude, a stejně tak asi většina mých spolužáků, soudě podle jejich znuděných pohledů, když směřovali do společenské místnosti. A jak to nakonec dopadlo? :) Pokud se chcete dozvědět, o čem přednáška byla, čtěte dál. ;)

Jinak, chtěla jsem přidat to Toskánsko, ale furt se nemůžu prokousat těma fotkama... Už jsem vybrala, co chci dát sem, ale ještě to musím hodně zúžit. :D
Kate


(A. Vašíček v pořadu ČT Uchem jehly)

Pan Arnošt Vašíček je spisovatel, scénárista a záhadolog. Podílel se na mnoha známých dokumentech a dokumentárních seriálech, díky čemuž procestoval nemalou část světa, o čemž celou dobu povídal. Dotkl se i témata mimozemských civilizací, tedy mimozemšťanů, o jejichž přítomnosti, mimo jiné, hledá důkazy.

Na první pohled je to velmi sympatický postarší pán. Šlo vidět, že vyprávět umí, proto si myslím, že kdo se trošku zajímá o záhady a tajemno, jeho knihy by ho mohly oslovit. "Přednáška" nebyla ani v nejmenším nudná - byla zajímavá, prokládal ji vtipy a veselými příhodami ze svých cest, pouštěl nám některé kousky jeho dokumentů, vykládal o různých záhadách míst, která navštívil (co si tak vzpomínám byl na Borneu, v Amazonii, v Mali, Číně...), i o kterých se třeba jen doslechl, dokonce io kouzlech, jak bychom to mohli nazvat a o mnoha dalších věcech. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí a co víc, přiměl mě se na nějaké dosud neobjasněné záhady, ale i třeba obvykle přijímané fakty, dívat úplně jinak, což nikdy není k zahození.

Pokud bych tedy měla zmínit něco z jeho tvorby... Co se týče dokumentů, natočil velmi známý seriál Planeta záhad, z filmů je známá třeba Ďáblova lest, možná někteří viděli.

No a to hlavní, tedy knihy... Co jsem tak zběžně koukla, napsal něco přes třicet knih, a ještě nekončí, takže výběr je opravdu ohromný. Některé knihy jsou zároveň také jeho filmová či dokumetární díla (zmiňovaná Ďáblova lest či Planeta záhad, ale také Ztracená brána, Strážce duší, aj.). Mě osobně zaujala třeba kniha Největší tajemství templářů (o kterých také tak okrajově mluvil), protože řád Templářů mě z historického hlediska docela fascinuje, dále Nedobytná šifra, V zajetí mágů a mnoho jiných. Zkuste se mrknou třeba na databázi knih, možná vás také něco zaujme a budete mít chuť si některou knihu pana Vašíčka přečíst, protože já ji po společně strávené hodině a půl rozhodně mám.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 20. října 2015 v 14:58 | Reagovat

Wau, je super, že napísal toľko kníh! :-) Beseda bola určite super, tiež by som takú brala :-)

2 Eliz Eliz | Web | 20. října 2015 v 21:21 | Reagovat

To mohl být velice dobře a zajímavě strávený čas :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!