Ztracený svět v PODZEMÍ

27. září 2015 v 15:57 | Kate |  Recenze knih
Ano, chystám se to tu dát do pořádku. :D Jenomže odjíždím na týden do Toskánska, takže to takhle ještě chvilku musí vydržet...
KateNázev: Ztracený svět v Podzemí
Autor: Roderick Gordon & Brian Williams
Série: Podzemí
Díl v sérii: 1/6
Počet stran: 343
Nakladatelství/vydáno: Fragment/200 (1. vydání 2008)


Anotace:
(Obal knihy)

Vydejte se na dobrodružnou cestu do tajemného PODZEMÍ.

Čtrnáctiletý Will žije se svou rodinou v Londýně a spolu s otcem sdílí vášeň pro archeologické výkopy a pátrání po zmizelém světě pod zemí. Když Willův otec při objevování podzemních chodeb náhle zmizí, rozhodne se ho Will se svým kamarádem Chesterem najít. Ve sklepě jejich rodinného domu objeví tajnou chodbu a brzy se ocitnou hluboko pod zemí, kde se skrývá temné a děsivé tajemství. Tam, kde by to nikdo nečekal, existuje utajený svět, kde žijí lidé pod krutou nadvládou. Will s Chesterem jsou zatčeni a uvězněni a čeká je vyhoštění do Hlubin, odkud se ještě nikdo nikdy nevrátil. Podaří se jim uniknout zpět na Povrch? Jaká další tajemství se skrývají v PODZEMÍ?

Děj:
Willův otec se najednou ztratí, a tak se ho jeho syn se svým kamarádem Chestrem vydá hledat. Objeví totiž ve sklepě tajnou chodbu, kterou podle všeho doktor Burrows také utekl.
Willova přirozená zvědavost mu nedá a hned se pouští do dobrodružství, které cítí ve vzduchu. Hlavním důvodem je však záchrana jeho otce. Chester se toho trošku bojí a nechce, ale po několika neúspěšných přemlouváních Willa, aby se vrátili domů, se podvolí. Začíná tedy dlouhá cesta.
Oba chlapci objeví rozlehlé podzemní město, ale téměř hned je zatknou. Mají být vypovězeni do hlubin. Na Willa ale v neznámém městě čeká také jedno překvapení. Co když není ten, kdo si myslí, že je? Může těm lidem, co si říkají jeho pravá rodina, věřit nebo je to další z ohavných triků Styxů?

Můj názor:
Ta obálka je celkem pěkná, ale přijde mi, že je v ní nakresleno až moc částí děje. Každý obrázek zapadá jinam. Nicméně, velké plus si u mě kniha získala tím, že i pod papírovou obálkou jsou desky s obrázke,, a navíc je to takový ten 3D typ, ten "ohmatávací", jak já říkám.
Na začátku byla kniha trošku pomalejší, dá se říct, že rozjezd byl na hranici nudy, ale potom vám to děj vynahradil. Má spád, zápletku, objevuje se spousta nečekaných zvratů... Vše je výborně promyšlené. Byť sebemenší maličkosti do sebe zapadají, což se občas tak úplně nepodaří - ke škodě knihy samozřejmě.
Hned na prvním díle jde vidět, že autoři nají odvahu a jdou do toho naplno. Nebojí se dokonce ani zabíjet oblíbené a hlavní postavy, což je pro některé často problémem. Z knihy přímo čiší radost autorů z toho, že můžou psát a láska k této zálibě.
Od knihy jsem moc nečekala, protože mamka ji četla přede mnou a říkala, že prvním dílem se musím prokousat. Ale dostalo se mi velice přijemného překvapení. Vlastně hned od první stránky jsem čekala, co se z toho vyklube, a později jsem se už nemohla odtrhnout.
Obdivuji, jak spisovatelé dokázali vykreslit postavy. Nemyslím ani tak vzhledově, jako povahově. Jestli nějaká postava měla vypadat divně, tak vypadala. Každá měla svůj vlastní charakter, snad žádný se na sebe úplně nepodobal. Navíc mi pár lidiček přirostlo k srdci, a když někdo z nich umřel, obrečela jsem to (alespoň u první četby, která byla hrózně dávno).
Nepohrdla bych ani nějakou tou ilustrací, protože jisté věci si pouze z popisu nejde přesně představit, vzhledem k tomu, o čem se v knize píše.
A poslední věc... Konec zůstal otevřený, takže ani nejde nepřečíst si další z dílů. Čtenáři sice takové knihy nejspíš moc nemusejí, protože je to nechává napnuté, pokud po ruce druhý díl nemají, ale já ho poprvé měla, což znamená, že mi to ani tak moc nevadilo. Podle mě to spíše knize dodalo podstatnou část kouzla, která by jí chyběla. Nicméně, teď ho bohužel nemám....

Hodnocení:
Obdivuji autory. Protože psaní ve dvou podle mě není zase tak lehké.
Vydavatel originálu tvrdí, že objevil dalšího Harryho Pottera. Tím bych si nebyla tak jistá, nicméně kniha je to opravdu skvělá. Plný počet hvězdiček však nedám.
Dílem za tu obálku a dílem za těch pár nejasností v popisech, které jsem objevila.

8/10
Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 28. září 2015 v 16:16 | Reagovat

O knihe i celej sérii som veľa počula, ale akosi som sa k nej ešte nedostala :D
Každopádne vyzerá to dobre, aj nápad je fajn.

Inak páni Toskánsko tak si to tam uži :D :D

2 Ettelwen Ettelwen | Web | 28. září 2015 v 20:29 | Reagovat

jo Toskánsko, to ti opravdu závidím, když se zadaří, budu se moci na konci října podívat do Říma :) ...
Jinak o této sérii jsem toho slyšela opravdu, opravdu hodně, jen jsem se kní ještě nedostala ;-)  :-(

3 Eliz Eliz | Web | 6. října 2015 v 19:35 | Reagovat

Podzemí.. Na tuhle sérii jsem skoro zapomněla... A přitom je úžasná! Aspoň první 4 díly. Pak už to začalo být přeplácané a zmatené

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!