Štěnice

30. srpna 2015 v 14:19 | Kate |  Recenze knih
Taky se vám občas stane, že se vám nechce dopisovat nějaký článek, pak ho otevřete a zjistíte, že je hotový? :D
Kate

Název: Štěnice
Autor: Ben H. Winters
Série: -
Díl v sérii: -
Počet stran: 206
Nakladatelství/vydáno: Fragment/2015

Anotace:
(Obal knihy)

Milujete příběhy, při kterých se bojíte tak, že zamykáte všechny zámky a rozsvěcíte světla v bytě, ale prostě musíte číst dál? Tak tuhle knihu nepouštějte z ruky!

Susan a Alex našli byt snů. Prostorný, bez poplatků realitce, v dobré čtvrti. Majitelka domu je sice poněkud výstřední a údržbář stále mumlá cosi o sklepě, ale za tak nízký nájem by byl hřích ten byt nebrat.
Jednoho rána se Susan probudí s divnými štípanci na těle. Každé ráno přibývají další. Susan zjišťuje, že jejich byt je zamořen štěnicemi. Proč má ale štípance jenom ona? A jak to, že odporný hmyz nikdo jiný nevidí? Začíná z toho šílet.
Děje se něco zlovětsného. Ale je to doopravdy, nebo má ty odporné štěnice jenom ve své hlavě?

Děj:
Susan s Alexem a jejich malou dcerkou se přestěhují do bytu, který si oba zamilovali, ale zpočátku úžasné nové bydlení se pomaličku stává noční můrou. Sue si začíná myslet, že doma mají štěnice, ale specialistka na deratizaci ji po důkladné prohlídce ujistí, že tam žádné nejsou. Nicméně to ji nepřesvědčí a stále si stojí za svým. Do toho začíná zjišťovat pravdu o přechozích nájemnících jejich domácí Andrei, a nakonec i o Andrei samé.

Můj názor:
Obálka není špatná, ale že by nějak úplně vystihovala příběh... Kdybych na obálku měla vybrat jedinou věc z celé knihy, postel by to asi nebyla. Jsou věci, které v příběhu hrají důležitější roli.
Když se zaměřím na knihu samotnou... První půlka je taková rozjížděcí... I když mě to chvílemi nebavilo, nemohla jsem přestat číst dál, i když jsem to třeba na chvilku odložila. Prostě jsem musela vědět, co se bude dít o pár stránek později.
Knížka je vlastně rozdělená na tři části (je to odděleno celkem pěkně - z hlediska grafiky), z nich třetí je nejzajímavější. Je to takové vyvrcholení všeho a zodpovězení všech otázek, které nás v průběhu začínají pálit.
Co se mi líbí - autor se nezaměřuje jen na štěnice, ale i na problémy manželství a financí, což je super. Dodává to knize větší nádech reality, i když je více méně o nereálných věcech, ale to si musíte přečíst, abyste pochopili.
Závěrečné vyvrcholení je opravdu velkým odhalením a myslím si, že většinu čtenářů na tom alespoň něco překvapí.
Zajímavý nápad byly štěnice všeobecně. Píše se o kdejakých zvířatech, ale o štěnicích jsem ještě nečetla.

Hodnocení:
Co dodat? Snad jen to, že příbehem, při kterém se bojíte tak, jak je psáno na obálce a nemůžete ho přestat číst, tuhle knihu rozhodně neshledávám, ale špatná není.

7/10Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 31. srpna 2015 v 9:48 | Reagovat

Knihu som videla na internete, ale až tak ma nezaujala. Obálka je taká priemerná, obsahovo kniha môže byť fajn, ale takéto štýly veľmi nevyhľadávam :-)
Každopádne pekne napísaná recenzia a myslím, že vhodné hodnotenie.

2 Bookeaterka Bookeaterka | Web | 30. září 2015 v 15:31 | Reagovat

Vypadá to zajímavě, mám ráda takové ty záhady v domě, jen už tak moc nemusím to nelidné spaní, které mě po přečtení pronásleduje. To se pak prolínám ještě týden... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!