Kočičí gen: Restart

13. srpna 2015 v 20:06 | Kate |  Recenze knih
Konečně jsem zase něco přečetla. :D
Kate


Název: Kočičí gen: Restart
Autor: Thomas C. Brezina
Série: Dívčí tajemství
Díl v sérii: 4/?
Počet stran: 380
Nakladatelství/vydáno: Fragment/ 2015 (1. vydání: 2010 jako Kočičí holka - Nový začátek)


Anotace:
(Obal knihy)
Slyší i přes zeď, vyskočí mnohem výš než ostatní. Je jiná a zvláštní...

Katie je nositelkou kočičích genů, které ji do těla aplikovali její rodiče, biochemici. Po šokujících událostech musí Katie opustit svůj milovaný ostrov, své zvláštní kamarády Minga a Lauru, babičku a strýce. Nepřátelé jdou po ní a ona se musí schovat. Zmizet z povrchu zemského, splynout s davem.

V novém městě a s novým jménem začíná znovu. Stíny minulosti ji ale stále pronásledují, nepřátelé jdou po její stopě. Se silou lvice a s pomocí svých zvláštních schopností se pouští do boje. Bude na to sama nebo je lidí jako ona víc?

Pokračování románu Kočičí gen. Příběh o lidech mezi námi, kteří jsou na první pohled zcela obyčejní, ale ve skutečnosti skrývají obrovské tajemství.

Děj:
Katie za pomoci nových přátel odjede z ostrova, aby tak unikla pronásledování, zvolí si nové jméno a těší se, že zase uvidí své rodiče. Nicméně, během pobytu se dozvídá, že všechno není tak růžové, a nic není ani zdaleka tak, jak jí to navykládali. Dokáže si znovu vydobít svou svobodu a pomoc také svému novému kamarádovi?

Můj názor:
Obálka se mi líbí. Asi i více, než na původním vydání knihy.
Stejně jako u všech jiných knih ze série má kniha velké písmo, takže se to dobře čte. Děj rychle ubíhá, a i když je to kniha spíše pro mladší část čtenářů, má překvapivě bohatý děj.
Děj má spád, obdahuje zvraty a nečekaná odhalení, je tam i něco málo akce... A to vše podtrhuje příjemný autorův styl, díky kterému byste mu sežrali snad úplně všechno (promiňte mi ten výraz) a dělá knihu uvěřitelnou. Trošku to ovšem shodil ten až příliš růžový konec, no - co už.
Postavy jsou jako obvykle odlišné, každá je něčím zvláštní, na téměř každé je něco dobrého i špatného. Většina mi ale byla sympatická, i některé, u nichž bych to nečekala.

Hodnocení:
Pokračování titulu Kočičí gen je o ždibec lepší, a tak si zaslouží také trošíčku lepší hodnocení.

8/10Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 13. srpna 2015 v 21:11 | Reagovat

Kniha vyzerá zaujímavo, avšak nečítala som ešte ani jeden diel zo série :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!