Pan Davis - Kapitola mého života

25. května 2015 v 19:39 | Kate |  Recenze knih
Ahojky! :) Od zítřka mám tři dny volno ve škole, a chtěla jsem se věnovat blogu, ale zítra jedu do Brna, ve středu jdu do práce, a ve čtvrtek budu mít co dělat s prací do informatiky. :D Nicméně slibuji, že si na vás na chviličku čas najdu. :) A možná se tu v pátek či o víkendu objeví Střípky ze života! :D Trošku pozapomenutá rubrika, ale co už... :D
Tohle bude spíš taková mikro recenze, protože i knížečka je opravdu maličká a tenučká. :)
KateNázev: Pan Davis - Kapitola mého života
Autor: Michaela Červenková
Série: -
Díl v sérii: -
Počet stran: 101
Nakladatelství/vydáno: Nová Forma/2014


Anotace:
(Zdroj)
Někdy se dějí věci, které by se dít neměly. Věci, co ubližují. Ničí životy. Může taková doba přínést něco dobrého? Kathleen Riversonová přišla na to, že ano. Obyčejný příběh, který pro jednu malou holčičku znamená neobyčejně mnoho.

Děj:
Příběh vyprácí Kathleen Riversonová. Je to o jejím životě za druhé světové války, kdy musela opustit všechno, co znala, její tatínek šel na frontu a ona jela k rodišům své nemocné maminky, v té době pobývající v sanatoriu. Vypráví, jak si cizí lidé postupně získávali klíč k jejímu srdci, a co všechno v obrovském sídle Davisových během svého pobytu prožívá...

Můj názor:
Jak už je mým zvykem, začnu obálkou. Celkem se mi líbí, sedí i k příběhu, jen mě mrzí, že je tisk trošku neostrý... To je asi ale jediná vada na kráse obálky.
Co se týče příběhu - úžasné. Je impozantní, co dokázala Míša vymyslet. Opravdu nádherný příběh, plný nádherných momentů. Děj je velmi jednoduchý, ale on o tom tak trošku vypovídá i vzhled knížky - myslím teď rozměry. Už samotné téma, tedy život za druhé světové války z pohledu maličké dívky, je kouzelné.
Nejvíce se mi ovšem nejspíš líbil konec. Byl nádherný, takový trošku pohádkový, ale kdo by si to nepřál, že ano? Škoda, že v realitě k tomu velmi, velmi často nedojde.
Knížka je tak trošku poselství. Poselství toho, že bychom si měli života vážit takového, jakým je, a neznepříjemňovat si ho zbytečnými a, přiznejme si to, malichernými hádkami. Je třeba při čtení číst i mezi řádky a přemýšlet o významu každé věty.
Postavy... Do těch jsem se zamilovala okamžitě. Většina mi jich přirostla k srdci. I charaktery byly poměrně dobře vykreslené.
Autorka má velmi milý a příjemný styl psaní, knížka se četla jako po másle. Myslím, že ze začátku jsem si tam všimla pár chybek, ale to nepokládám za až tak závažné.
Škoda jen, že knížečká má "mikro" rozměry. Určitě by se mi jako čtenáři líbilo, kdyby byl příběh dělší a já si tak mohla déle užívat (přečetla jsem ji za jedno odpoledne), nicméně takhle to mělo svoje kouzlo, které příběhu už nic a nikdo nevezme.

Hodnocení:
Opravdu krásný příběh, bohužel ale za tu obálku a pár chybek na začátku stahuji jeden bod. Co bych ale chtěla nakonec podotknout: Knížku si přečtěte, chytne vás za srdce!

9/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 25. května 2015 v 19:51 | Reagovat

Osobne takéto príbehy nevyhľadávam, ale samozrejme majú svoje čaro a som rada, že sa ti príbeh páčil :-)

2 Eliz Eliz | Web | 25. května 2015 v 20:51 | Reagovat

Je to jasná volba. :) čtu už kolikátou recenzi na tuto skvělou knížku a pořád jsem se k ní nedostala...
Pěkná recenze :)

3 Elis Elis | Web | 28. května 2015 v 16:01 | Reagovat

Já životní příběhy mám ráda, ale nestíhám se časově dostat ke čtení, tak že knihu si poznačím do seznamu k těm, které si mám v plánu přečíst...

4 Ettelwen Ettelwen | Web | 30. května 2015 v 9:45 | Reagovat

Tuto knihu bych si chtěla strašně přečíst! Hned si ji píšu na seznam a až přijdu do knihovnu, budu po ní pátrat :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!