Krev polobohů

14. dubna 2015 v 17:12 | Kate |  Recenze knih
Na tuto knihy jsem se velmi těšila. A jak se moje očekávání naplnila?
Kate
Název: Krev polobohů
Autor: Rick Riordan
Série: Bohové Olympu
Díl v sérii: 5/5
Počet stran: 456
Nakladatelství/vydáno: Fragment/2015


Anotace:
(Obal knihy)
SEDM POLOBOHŮ VČELE S PERCYM ČEKÁ POSLEDNÍ A NEJTĚŽŠÍ BOJ. GIGANTI, OBLUDNÍ POMOCNÍCI BOHYNĚ GAIY, JSOU PŘIPRAVENI ZNIČIT HRDINY Z VELKÉHO PROOCTVÍ A S NIMI I CELÝ SVĚT. TÁBOR POLOKREVNÝCH JE OBKLÍČEN ŘÍMSKÝMI JEDNOTKAMI A HORDAMI NESTVŮR. NUTNĚ POTŘEBUJE POMOC, ALE TA JE AŽ NA DRUHÉM KONCI SVĚTA. OBŘÍ SOCHA ATHÉNY PARTHENÓNSKÉ BY MOHLA VÁLKU MEZI ŘEKY A ŘÍMANY ZASTAVIT A POLOKREVNÉ USMÍŘIT. MÍŘÍ ALE KAMENNÝ KOLOS NA SPRÁVNÉ MÍSTO, A HLAVNĚ, BUDE TAM VČAS? ZBÝVÁ JEN PÁR DNŮ. POMSTYCHTIVÁ MATKA ZEMĚ GAIA SE PROBÍRÁ Z DLOUHÉHO SPÁNKU A K PROBUZENÍ JÍ CHYBÍ JEDINÉ - KREV DVOU POLOBOHŮ, KREV OLYMPU!

Děj:
Schyluje se k poslední bitvě mezi Giganty včele s Gaiou a tzv. zbytkem světa. Osádka Arga II. pluje do Athén, aby zastavila Gaiu, a Nico di Angelo s římskou prétorkou Reynou se snaží obří sochu Athény Parthenónské dopravit do Tábora polokrevných předtím, než ho Octavián s římskými legiemi a nestvůrami srovná se zemí. Povede se všem dosáhnout svých cílů a zachránit tak svět?

Můj názor:
Obálka je úžasná!!! Nejhezčí ze všech deseti knih týkajících se Percyho. Prostě dokonalost...
Kniha je psána dokonalým stylem, ale to už je u Ricka zvykem. V knize je od všeho dostatek, nejsou tam žádné zbytečné popisy, dialogy, scény... O skvělém Rickově smyslu pro humor ani nemluvě... I když, tentokrát tam bylo vtipů méně - alespoň podle mě.
Co se týče příběhu, opět velmi originální a skvěle napsaný. Děj měl plno akcí, měl spád, byl skvěle promyšlený a propracovaný... Konec byl takový ten typický, kdy se dovysvětlovalo, co bude s postavami. Já nevím, nemůžu se rozhodnout, jestli to bylo otevřené, nebo ne. Setkala už jsem se s oběma názory, a já nevím, nějak váhám, kte kterému se přiklonit...
Trošku mě mrzel popis konečné bitvy. To bylo takové... Já nevím, čekala jsem víc. Bylo to mdlé, to je ten správný výraz. Čekala jsem něco epičtějšího.
Chvilku jsem měla trošku nejasnosti ani ne tak charakterech, jako ve vztazích mezi postavami.
Za co bych vraždila, je překlad názvu... Už samotný název série, v originálu The Heroes of Olympus (Hrdinové Olympu) mě dost naštval, a ten poslední díl, který je v originálu The Blood of Olympus (Krev Olympu) mě dorazil.
Další takové trošičku minus... I když, nevím no, jestli je to úplně zápor. Jde o to, že celé dvě série (Percy Jackson a Bohové Olympu) se točily hlavně okolo Percyho, a tady nebyla z jeho pohledu jediná kapitola. Když jsem knížku začala číst, a pořád tam byla Piper (jejíž části mě v minulých dílech nudily), Leo (který mi neskutečně leze na nervy už od začátku série), Reyna a Nico (tahle dvojka je skvělá), nedalo mi to, začala jsem knihou listovat, a byla jsem velmi překvapená, že žádná kapitola nenesla nadpis Percy. Ono to asi nevadilo, ale mě mrzelo, že aspoň na konci není jediná stránka z jeho pohledu, nebo alespoň z pohledu Annabeth.

Hodnocení:Sice to byl jeden z nejlepších dílů série, ale od velkého finále jsem asi čekala o trošičku víc. Ovšem i tak je kniha dokonalá.

9/10Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 17. dubna 2015 v 15:25 | Reagovat

Ku knihe som sa ešte nedostala, vyzerá dobre, škoda tých niektorých nedostatkov a tá kapitola z pohľadu Percyho by mi zrejme tiež chýbala :-)

2 Ettelwen Ettelwen | Web | 17. dubna 2015 v 18:22 | Reagovat

Já jsem z toho, že Percy nedostal kapitolu byla celkem smutná, protože je to postava, kterou to vše začalo a nedostal prakticky žádný prostor ... Tím mě Riordan prostě zklamal. Ale Percy už stejně nebyl ten stejný Percy.

3 Eliz Eliz | Web | 18. dubna 2015 v 20:30 | Reagovat

Souhlasím, že obálka je dokonalá! ♥ Tuhle novou série jsem ještě nečetla a ani nevím, jestli budu. Nezaujala mě. I tak krásná recenze :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!