Pomsta

24. února 2015 v 4:42 | Kate |  Recenze knih
Až dneska mi došlo, že mám v autobuse přístup k wifině. :D
Snad se vám recenze bude líbit. ;) ještě ji trošku upravím a dopíšu a přidám. :)
KateNázev: Pomsta
Autor: Michaela Burdová
Série: Volání sirény
Díl v sérii: 2/2
Počet stran: 364
Nakladatelství/vydáno: Fragment/2015

Anotace:
(Obal knihy)
VYDRŽELA PRAVÁ LÁSKA STALETÍ A PŘEKONALA NENÁVIST, NEBO SE ZMĚNILA V TOUHU PO POMSTĚ?

Noel se nedokáže smířit se smrtí svého přítele. Je přesvědčená, že za ní stojí nadpřirozené síly. Každé léto se totiž ve městě ztrácejí a záhadně umírají muží. Její teorii o siréně, která má všechno na svědomí, nikdo nevěří. Až na záhadného Derrena, který se nedávno přistěhoval a kterému Noel očividně není lhostejná.
Co když ale Derren něco skrývá?
Dívka se začně zaplétat do příběhu staleté zrady a nenávisti a brzy zjišťuje, že jí jde o život. Vše se ještě zkomplikuje, když poznává strýcovu přítelkyni Larissu - skutečnou sirénu.

Děj:
Ve městě se každé léto ztrácejí muži. Noel před rokem ztratila přítele, a stále ještě si myslí, že nemůže znovu milovat. Dokáže tohle její presvědčení zničit Derren, záhadný krasavec, kterému se očividně líbí? Noel mu neříká vše, má své lastní tajemství, ale co když je má i on?
Dívka si myslí, že ve městě se každé léto objevuje siréna. nikdo kromě Derrena jí nevěří, ale i tak se Noel stále, s Derrenovou pomocí, snaží vypátrat pravdu. Odhalí ji, a zjistí, zda její přítel opravdu zemřel svou vlastní rukou, či ne?

Můj názor:
Obálka se mi nelíbila, ale když mi knížka přišla domů... Už ano. Ten počítač to tentokrát opravdu strašně moc zkresluje, naživo je mnohem, mnohem hezčí! K této chvále musím přidat ještě jednu: jak vepředu, za vzadu je krásný font písma, nadpis v předu je takovej ten "ohmatávací", což mám ráda.
Nevím, jak to popsat. Začátek byl o ničem i o všem. Prostě nevím, jak jinak to říct...
Příběh se tak trošku podobá detektivce, i když nám to tak ani nepřijde, když velkou část řešení známe předem, nicméně je zajímavé sledovat, jak na to postupně přichází i hlavní hrdinka.
Knížka byla místy neskutečně napínavá, a celá se mi četla suprově. Více méně se mi líbil i příběh, i když si myslím, že stačilo jedničku o trošičku prodloužit, ono by to ani tak moc nezměnilo... S koncem jsem zrovna dvakrát spokojená nebyla, ale na druhou stranu - nejspíš to tak opravdu mělo dopadnout.
Zkrátka a dobře... Nic moc jsem nečekala, a byla jsem velmi příjemně překvapená.

Hodnocení:
Co si tak vzpomínám, rozhodně lepší, než jednička. Díl se mi celkově líbil mnohem více, než ten s Larissou, a tomu musí také odpovídat celkové hodnocení. Škoda, že jsem si u jedničky nenechala větší rezervu, mezi ní a tímto dílem je určitě větší rozdíl, ale ani dvojka není na plný počet.

9/10Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ettelwen Ettelwen | Web | 24. února 2015 v 15:34 | Reagovat

Chtěla bych si přečíst obě knihy této série, ale na databázi jsou hodnoceny dost hrozně, tak nevím ..

2 Casion Casion | Web | 24. února 2015 v 18:08 | Reagovat

Je fajn, že je to lepšie než jednotka, ktorú som síce nečítala, ale nevadí :D

3 Eliz Eliz | Web | 24. února 2015 v 19:57 | Reagovat

Jedničku jsem sice četla, ale že bych se hnala do dvojky? První díl na mě udělal dojem příšerný, ale já pořád věřím, že se to zlepší, což dokazuje i tvoje recenze. Moc se ti povedla :)

4 Eliza Eliza | Web | 25. února 2015 v 12:44 | Reagovat

Musím si přečíst jedničku. Od Burdové jsem zatím nic nečetla, ale tohle vypadá jako slibný začátek ;) Recenze moc hezká, asi si řeknu i první díl jako recenzák :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!