Dotek anděla

1. ledna 2015 v 15:40 | Kate |  Recenze knih
Ještě jeden rest z loňska. :)
Kate
Název: Dotek anděla
Autor: Thomas C. Brezina
Série: Dívčí tajemství
Dívl v sérii: 2/4
Počet stran: 329
Nakladatelství/vydáno: Fragment/2014 (1. vydání 2008)


Anotace:
(Obal knihy)
Mluví s anděly. Je jiná a zvláštní...

Patnáctiletá Amy se v sobě příliš nevyzná. Má problémy s rodiči a nejraději by se před celým světem někam schovala. Aby získala podpis zpěváka Matta M., musí překonat svoji nesmělost. Zvládne to, ale z osobního setkání s Mattem je velmi zklamaná. Ukáže se, že její vysněný idol je arogantní sobec, který se neumí chovat.
Po řadě nešťastných náhod Matt způsobí těžkou nehodu a sám upadne do kómatu. Aby se vrátil zpět mezi živé, musí začít konat dobro a přestat myslet pouze na sebe. Začne se zjevovat Amy v podobě anděla s černými křídly,. Jen ona jediná s ním totiž dokáže mluvit. Mohou Matt a Amy pomoci jeden druhému a zachránit se navzájem?

Napínavý příběh o lidech mezi námi, kteří jsou na první pohled zcela obyčejní, ale ve skutečnosti skrývají obrosvké tajemství.

Děj:
Sestra Amyina nevlastního otce Beatrice jí pomůže dostat se do hotelu na výpomoc, aby mohla potkat svého idola. Když s ním ale bude mluvit, zjistí, že je to idiot, a pohádá se s ním. Matt M. potom způsobí nehodu a začne se jí zjevovat jako anděl s černými křídly. Musí se napravit, aby se mohl probudit z hlubokého koma, ve kterém se nachází. Jeho život visí na vlásku, je témě jisté, že nepřežije...

Můj názor:
Obálka je celkem pěkná. Zase taková jedoduchá...
V knize jsou velká písmenka, takže i když má nějakých 330 stránek, čte se rychle. Co víc, autor má skvělý styl psaní, takže je knížka zábavná a čtivá.
Thomas spíše jak z pohledu ženy, tak muže, za což ho obdivuji. Vím, že je pro autora těžké psát z pohledu osoby opačného pohlaví, vystihnout chování a tak, a autor si k tomu přidá ještě i muže. Opravdu klobouk dolů za to, že se v tom nezamotal.
Co se týče děje, není to nic závratného, ale příběh je takový lehký, jednoduchý, hezký... Hned po přečtení anotace je vám samozřejmě jasné, jak to dopadne, ale tak to u takovýchto slaďáčků bývá.
Co se mi líbí je, že autor poukázal na to, že spousta celebrit jsou prostě idioti, že z Matta neudělal nějakého úžasného bohatého gentlemana, jak to spousta autorů umí a taky ten podtext. Totiž, že je důležité si pomáhat a s ostatními lidmi vycházet dobře, protože nikdy nevíte, co se může stát. A co mě namíchlo... Následné polepšování. Na druhou stranu, co jiného by se tam dalo napsat?
Zkrátka a dobře, příjemná, trošku pohádková, oddechovka, jejíž konec vám na tváři vykouzlí připitomělý úsměv.

Hodnocení:
Není těžké rozhodnout se pro počet bodů. Body strhávám proto, že je to prostě jednoduchá oddechovka, a taky za to klišé.
8/10Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 3. ledna 2015 v 12:28 | Reagovat

Obálka je fajn a dej tiež nevyzerá zle, nečítala som jednotku, ale tvoje hodnotenie vyzerá dobre :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!