S hlavou v oblacích (pejru)

3. prosince 2014 v 13:40 | Kate |  Recenze knih
Ještě dvě recenze, a skluz je zažehnán! :D
Kate
Název: S hlavou v oblacích (pejru)
Autor: Kateřina Petrusová
Série: -
Díl v sérii: -
Počet stran: 119
Nakladatelství/vydáno: Fragment/2013

Anotace:
(Obal knihy)
Stačí okamžik a váš život může být vzhůru nohama! Něco o tom ví i Markéta, kreativní ředitelka malé reklamní agentury, které víkend v jižních Čechách změní život. Kam se poděla profesionálka z města, která to má v hlavě srovnané? Pár sebevic příjemných chvil na vesnici po boku typického "vidláka" přece nemůže změnit celý pohled na svět! Nebo snad ano?...

Děj:
Markéta jede za svou kamarádkou do Jižních Čech oslavit narozeniny, ale sjede s autem do příkopu a na koni, kterému se snažila vyhnout, se vydává do nejbližší vesnice. Když dojede k cíli, kůň nezastavuje a jde dál, až na statek, odkud pochází. Tam potkává Markéta tipického vesničana, který je na tom po finanční stránce ale velmi dobře.
Marvin, jak ho nazývá, ji odmítne odvézt, ale nabídne jí nocleh. Stráví spolu vášnivý víkend, ale potom Markéta odjede zpátky do Prahy. Nebyla by to ale žádná romantická kniha, pokud by se něco nezamotalo...

Můj názor:
Strašně se mi líbí obálka. Taková jednoduchá, a přitom krásná, prostě můj vkus.
Od autorky jsem snad ještě nečetla knihu, u které bych se nezasmála, a tato není výjimkou. Nemusíte mít strach, že se nezasmějete, to opravdu nehrozí. Autorčin humor je prostě skvělý.
Katka Petrusová má moc příjemný styl psaní, který mi neskutečně sedí. U ní jsem se naučila číst ich-formu, protože do té doby mi trošku vadila, a ona píše výhradně ich-formou.
Autorku obdivuji i kvůli postavám. Má je krásně udělané, dodělané, nejsou stejné, vždycky si alespoň jedna najde cestu do vašeho srdíčka... Zkrátka a dobře, palec nahoru!
Celkově se mi příběh líbil. Je moc pěkný, má celkem dobrou zápletku, děj sice velký spád nemá, ale jsou místa, kde nás Katka napíná a překvapení jsem taky pár našla.
Klidně bych si takový příběh dokázala představit i ve skutečnosti. Žádné zbytečně idealizované a sentimentální věci si nepamatuju.
Jediná škoda je, že knížka je tak krátká. Příběh je dobře uzavřený a tak, ale z hledika čtenáře říkám: "Já chci ještě!!!". Když nad tím tak přemýšlím... Možná by neškodilo trošku rozepsat ten konec, ale asi by to ztratilo to kouzlo. Poslední slova o knize tedy jsou: Takhle mi to stačí.

Hodnocení:
Jak jsem říkala, takhle mi to stačí. Myslím, že všechno bylo dostatečně rozpitváno v odstavci výše.

10/10Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 3. prosince 2014 v 16:51 | Reagovat

Obálka je naozaj vydarená, príbeh vyzerá dobre, toto je už minimálne druhá pochvalná recenzia na knihu a hoci ma ako taká veľmi nezaujala, nepochybne je dobrá :D

2 Eamane Eamane | Web | 3. prosince 2014 v 19:22 | Reagovat

Kateřina Petrusová mě jako spisovatelka zatím vůbec neláká, ale chtěla bych si někdy něco přečíst, už podle recenze 10 z 10ti :)

3 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 4. prosince 2014 v 16:23 | Reagovat

Autorka je vážně dobrá, tuhle knížku nejspíš budu mít už brzo doma :)
Hezky napsaná recenze :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!