Pekáč buchet

4. prosince 2014 v 16:01 | Kate |  Recenze knih
Myslím, že jsem se vyhla prozrazujícím spoilerům, takže můžete bez obav číst... :)
Kate
Název: Pekáč buchet
Autor: Kateřina Petrusová
Série: -
Díl v sérii: -
Počet stran: 159
Nakladatelství/vydáno: Fragment/2014

Anotace:
(Obal knihy)
ONA
Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára.

ON
Adrenalinový sportovec. V létě leze po chorách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš.

Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší.

Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.

Děj:
Klára musí jít místo své kolegyně na rozhovor s adrenalinovým sportovcem Matoušem Kopřivou. Ten se ji snaží sbalit, ale ona si myslí, že je to jen nafoukaný mladý kretén. Postupem času na něj však začně měnit názor...

Můj názor:
Obálka je velmi nápaditá, nic takového jsem ještě neviděla. Rozhodně se mi líbí.
I když je to takové to klasické romantické klišé, autorka to pojala docela zajímavě. Líbí se mi její postavy, je neobvyklé spojovat zrovna tyhle dva typy lidí, to se v romantických knihách zrovna nevidí.
Líbí se mi spojení témat kapitol s názvy receptů, které jsou pak vypsané na začátku každé kapitoly. Já osobně jsem je nečetla, ale byl to skvělý nápad, protože název receptu vždy nějak souvisel s kapitolou a většinou se i objevil v textu.
Další skvělá věc je velmi osobitý styl psaní autorky a její humor, ten mě opravdu nikdy nezklame. U knihy jsem se neskutečně nasmála, a velmi mi zpříjemnila den.
Samotný příběh je i celkem zajímavý. To vyústění téměř na konci knize dodalo na zajímavosti. Celkově příběh skončil velmi zajímavě a pro mě i nečekaně (když nepočítám to, co už bylo od začátku jasné), i když - stejně jako v knize S hlavou v oblacích (pejru) - mi na konci něco chybělo, a tentokrát mi to - na rozdíl od druhé knihy - i docela vadilo. Příběh bych si klidně dokázala představit i v realitě.

Hodnocení:
Další skvělá oddechovka od jedné, dle mého mínění, z nejlepších českých autorek současnosti. Určitě je to skvělé čtení, tedy pokud vám nevadí větší dávka romantiky...

10/10Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 4. prosince 2014 v 16:21 | Reagovat

Knížky od této autorky mám ráda a tuhle si chci taky přečíst..pěkná rc :)

2 Knihy v srdích Knihy v srdích | Web | 4. prosince 2014 v 17:28 | Reagovat

Pro mě to byla skvělá kniha.. Souhlasím s  recenzní, je to skvělá, vtipná oddechová kniha, kterou se vyplatí vlastnit. A ty recepty k tomu jsou dokonalé! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!