Dcera lesů - třicátá první kapitola

24. září 2014 v 17:44 | Kate |  Dcera lesů
Kratičká kapitola k DL. :) Už zbývá jen epilog... I když jsem tu povídku psala neskutečně dlouho, uběhlo to docela rychle, nemyslíte? :)
KateDívka si zrovna utahovala pásky držící pouzdra mnoha dýk, jimiž byla vyzbrojena, když do její chatky vešly dvě nejbližší přítelkyně její matky.
"Připravená?" zeptala se Irina a přejela ji pohledem.
Meg se ještě otočila ke stěně a sundala z ní jednoduchý luk, ozdobený jen minimálně. Zastávala názor, že zbraň má být praktická, a ne krásná, proto měla všechno obyčejné, kromě některých dýk. 'Krása zbraně spočívá v jejích schopnostech,' pomyslela si.
O kousek dál popadla toulec, doplnila do něj šípy, a pověsila si ho přes rameno.
"Už ano," usmála se. Povolila tětivu luku a zasunula jej do toulce. "Jdeme?"
"Je čas," přikývla Jelina.
Meg šla ke dveřím, ale zarazila se. "Počkejte," zastavila své přítelkyně. Odběhla do zasedací místnosti a za chvilku se vrátila s lístkem v ruce. "Tady jsou mé poznámky. Jde o zákony, které jsem chtěla změnit," podávala jim kousek papíru.
Jelina ho uchopila a prolétla očima
- Změna systému - žádná Královna a vládnoucí rod, jen rada volená lidem
- Zákony o dětech…
"Proč nám to dáváš?" zeptala se a podávala papír druhé ženě.
"Kdyby se mi něco stalo-"
"Nic se ti nestane!"
"To nemůžeš vědět. Cítím, že můj konec se blíží a chci, aby o tom někdo věděl a prosadil to, když já nebudu moci. A teď pojďme, nechci se o tom bavit," zavelela a všechny tři vyrazily na místo setkání.
Už zdálky k nim doléhalo nervózní ženské šeptání, ale jakmile Megan vykročila ze stínu, všechny hlasy umlkly.
"Tak jdeme," zavelela královna a vykročila. Cestou vysílala různě početné skupiny Amazonek a vydávala jim rozkazy, aby měla pokrytou celou hranici lesa. Když bylo všechno rozdělené, zamířila na své stanoviště, opatrně si vylezla na strom poblíž hranice lesa a s pohledem upřeným ke slunci čekala, dokud nenastane vhodná doba.
Lovci byly díky bohu na dostřel šípů, protože se v noci přesunuli o mnoho blíže k okraji. Všechny ochránkyně lesa tak musely být velmi dobře skryté a musely se hýbat co nejméně, aby se neprozradily.
Když chybělo jen několik málo minut do začátku útoku, Meg velmi opatrně vytáhla šíp z toulce a založila ho do tětivy. Chvíli ještě vyčkávala, s lukem skloněným k zemi, potom ho zvedla, napnula, a vypustila šíp. O chvíli později jej následovaly šípy z širokého okolí, a zastihly Lovce nepřipravené.
První salva zasáhla svůj cíl, a palba pokračovala. Ženy měly přikázáno střílet ze stromů do té chvíle, než se Lovci skryjí a potom vyskočit a zaútočit přímo.
Když byly všichni Lovci skrytí, Meg ještě minutku počkala a potom seskočila ze stromu. Zaznamenala, že nedaleko ní také někdo dopadl na zem, zkřížila ruce a z pochev na každé straně vytáhla dlouhou dýku, jež by se dala nazvat i krátkým mečem, a s bojovým řevem vyrazila ze skrytu.
Když dorazila ke svým nepřátelům, mávala kolem sebe zbraní a zanechávala za sebou cestičku mrtvých těl. Drobných zranění, které jí někdo způsobil nebylo moc a nevšímala si jich.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliz Eliz | Web | 24. září 2014 v 19:01 | Reagovat

Jsem tu jen krátce, takže jsem tuhle povídku ještě nečetla tak dlouho, abych se dostala sem. Musím od začátku :-D

2 Casion Casion | Web | 24. září 2014 v 20:14 | Reagovat

Pekná kapitola, páči sa mi, že má plány do budúcnosti a chcela sa poistiť, keby sa jej niečo stalo. Dúfam, že ju nechceš nechať zomrieť...

3 Leona Leona | 25. listopadu 2014 v 15:41 | Reagovat

jestli zemře, tak ti nasekám na holou............. 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!