Přízraky z Grinshillského lesa

6. srpna 2014 v 9:47 | Kate |  Recenze knih
Zase bohužel trošku nekvalitní obrázek, ale myslím, že pořád se daly najít horší. ;)
Recenze je velmi krátká, ke knize není moc co říct. :) Chtěla jsem ji přidat včera, ale dopoledne jsem byla u doktora a pak jsem se začetla do knihy Bez naděje od Colleen Hoover a následujícího dílu Ztracená naděje, tak jsem nakonec ani nezapínala počítač. :)
Dneska tam mám nějaké věci na beta-reading a chtěla bych se pustit do přepisu Volby, páč už mi zase něco došlo opravené, no a pak je tu Dcera lesů, písničky, co bych chtěla naházet do rozepsaných... Zkrátka, práce je tolik, že to ani nemám šanci stihnout. :D
KateNázev: Přízraky z Grinshillského lesa
Autor: Eleanor Jones
Série: -
Díl v sérii: -
Počet stran: 152
Nakladatelství/vydáno: Stabenfeldt/2007

Anotace:
(Obal knhy)
Tilly McCloudová a její kůň Sunny potkávají za tajemných okolností v lese dívku, která jim zachrání život a dodá odvahu v těžké životní situaci. Když se Tilly rozhodne svou kamarádku znovu najít, stopy ji zavedou k tragické události, která se však odehrála před 20 lety... Byla dívka v lese pouhým přízrakem? To se Tilly musí v tomto napínavém příběhu teprve dozvědět...

Děj:
Rodiče Tilly se rozvádějí, a její matka už si dál nemůže dovolit koně. Matylda se tedy vydá do lesa přemýšlet, její kůň se tam splaší a pomůže jí neznámá dívka, Betty. Ta jí také poradí, ať se sama poohlédne po nějaké práci a pomůže si tak udržet Sunnyho, jejího koně. Na oplátku za zachránění života a radu jí Tilly slíbí pomoc, třeba i v noci.
Když se ji Tilly pokouší znovu najít v lese, nedaří se jí to, a když pátrá jinde, objeví strašlivou nehodu, která se stala před 20 lety. Byla Betty jen duch? Ale co to volání o pomoc, které slyšívá v noci?

Ukázka:
(Obal knihy)
"Jednou v noci u nich začalo hořet," řekla Veronika tiše. "Snažila se zachránit koně, který zůstal ve stáji, ale spadla na ně střecha a oba uhořeli."
"Cože?" Tilly cítila, že se jí těžko dýchá. Jako by vdechovala ten samý kouř, který před mnoha lety dívku i koně udusil. Na okamžik se jí vybavila Betty. A na tváři jí pohrával úsměv...

Můj názor:
Obálka se mi líbí. Hodí se k příběhu.
Kniha je doplněná ilustracemi, které pomáhají vaší představivosti dokreslit si okolí a postavy. Je to fajn, už dlouho jsem nic s pořádnými ilustracemi nečetla. Příjemná změna.
Čeho jsem si všimla hned na prvních stránkách, bylo opakování vět. To je škoda, protože příběh je jinak moc dobře vymyšlený, a konec se mi moc líbil. Je to taková milá oddechovka.
Na druhou stranu, skoro nic se neděje. Ale i když děj nezachází příliš do hloubky, kniha mě baví. Nenutí však pokračovat ve čtení zběsilým tempem, takže děj nemá přílišný spád.
Charaktery postav jsou velmi základní, jen pár běžných vlastností, ale kdyby byly složitější, s příběhem by se to tlouklo.
Zkrátka, na letní odpoledne výborná volba.

Hodnocení:
Knihe je velmi lehkým čtením, a i když to není nic světoborného, a obsah je spíše nemastný neslaný, než vzrušující a překvapující, mám ji moc ráda. :)
Takže se nedivte tomu celkem vysokému hodnocení. :D

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 6. srpna 2014 v 13:25 | Reagovat

Já od tohoto nakladatelství přečetla pár knih, když jsem byla menší a vyhovovali mi. Teď už bych po nich nešáhla, protože jsou na mě příliš dětské. Já bych dala asi míň hvězdiček, ale každý bodujeme jinak. :-)

2 Casion Casion | Web | 6. srpna 2014 v 14:27 | Reagovat

Obálka vyzerá pekne, ale anotácia ma veľmi nezaujala. Iste, ten nápad s tajomnou dievčinou je super, pôsobí to aj celkom realisticky, škoda len, že to nejde trochu do hĺbky, postavy, dej,... ale môže to byť dobrá oddychovka :-)

3 Eamane Eamane | Web | 7. srpna 2014 v 19:05 | Reagovat

Obálka je moc pěkná a s anotací bych taky neměla problém :) ...
I kdyby kniha byla dětská, tak mi to nevadí, já se ráda vracím do dětství :)

4 Zoey Zoey | Web | 8. srpna 2014 v 9:12 | Reagovat

Tu jsem četla! Kdysi dávno, ale ano :) Moc se mi líbila, protože jsem hodně četla ty koňské knížky a tak...hodně mě příběh zaujal :)

5 Angela Angela | Web | 12. srpna 2014 v 21:36 | Reagovat

Obálka se mi moc líbí, mohla by to být dobrá oddechová četba. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!