Zakázaná přítažlivost

8. července 2014 v 11:12 | Kate |  Recenze knih
Mám zrecenzovaný první recenzní výtisk na červenec. Druhý už budu mít taky dočtený, asi bych si měla ještě dodatečně napsat. :D
Kate
Název: Zakázaná přitažlivost
Autor: Kateřina Petrusová
Série: Bavettovi
Díl v sérii: 3/?
Počet stran: 304
Nakladatelství/vydáno: Fragment/2014

Anotace:
(Zdroj)
Senátorova dcera Emily má po krk života ve skleníku a potají odjede do New Yorku. Záhy je však vypátrána a musí se rozhodnout: buď se vrátí domů, nebo zůstane, ale pod stálou ochranou nepřístupného bodyguarda Henryho Trovata. Emily je rozhodnutá Henryho přesvědčit, aby ji nechal být, vše jim začnou komplikovat city a především děsivý vánoční dárek, který jí pošle neznámý šílenec. Překoná láska tak odlišných lidí věkový a společenský rozdíl, nebezpečí, které Emily hrozí, a především Henryho zločineckou minulost?

Děj:
Dcera amerického senátora Emily se rozhodla, že chce vypadnout z rodinného domu, ale její pokus o útěk nevyšel, a táta ji prostřednictvím velkého počtu agentů našel. Nakonec se dohodnout tak, že když přijme bodyguarda Henryho (který ji má zastrašit a ona utéct zpátky domů), může zůstat v New Yorku. Emily s Henrym zrovna dvakrát nevychází, ale záleží na tom, jak se jejich v ztah bude dál vyvíjet. Směr mu může dát třeba neznámý psychopat, který se snaží Emily získat jen pro sebe dost nepěkným způsobem...

Ukázka:
(Obal knihy)
Ke mě do bytu jsme se vraceli až večer. Zčásti proto, že jsme zaplnili kufr auta učebnicema, sešitama a tisícem dalších věcí, ale hlavně proto, že Emily přistihla některé z děcek, jak si prohlížejí obrázky v knížkách. Chopila se příležitosti a četla jim, dokud nezačala chraptět. Byla z celého dne tak utahaná, že cestou domů v autě klimbala a bylo jasné, že jen co ji položím do postele, usne jako dřevo.
A vypadalo to tak ještě cestou do schodů.
Pak jsme uviděli na rohožce tu krabici.
Někdy se stávalo, že se pošťáci nebo kurýři vykašlali na pravidla a buď dali zásilku někomu jinému v domě, nacpali ji násilím do miniaturní schránky, nebo ji nechali ležet takhle za dveřmi. Jenže tohle nebyl balík, který by šel poštou. Tohle byl podělanej světle modrej dárek, dokonce s velkou stříbrnou mašlí nahoře.
I to bych ještě skousnul. Bylo ale jasný, že ten balík už tu pár hodin leží, protože vespod začala prosakovat krev.

Můj názor:
Ačkloliv obálka se mi z celé série líbí nejvíce, třeba i z toho důvodu, že je nejvíce barevná, z knihy už jsem tak nadšená nebyla. Musím bohužel říct, že tento díl mě celkem zklamal.
Hned na začátku vás autorka hodí do děje, mimochodem - dost plytkého, a plavte si v tom - tak to alespoň bylo u mě.Jasně, bylo fajn, že hned na začátku se něco dělo, ale na zápletku, která oproti ostatním knihám nebyla nic moc, jsme stejně museli čekat celkem dlouho, a ta část "předtím" by se dala určitě zkrátit. Chvílemi mi to přišlo opravdu jako čistě romantická blbost.
Navíc, na začátku jsem měla zmatek v postavách, ale uznávám, to byla nejspíš moje chyba. Nějak jsem se v tom nemohla zorientovat, ale pak jsem si to dala dohromady. Tohle tedy přičítám pauze mezi druhým a třetím dílem.
Kniha byla rozdělená na dva pohledy - pohled Henryho a pohled Emily, které byly psány ich-formou. Tohle bylo super, ale občas jsem - stejně jako v předchozím dílu - měla zmatek v konverzacích. Autorka se prostě rozjede, třeba v nějaké hádce, a v půlce už mi není jasné, kdo co říká, a musím od začátku, pomaličku a po větách. Tohle mě úplně šíleně štve, protože jinak se kniha čte dobře.
Ačkoliv příběhy mají být z prostředí mafie, tentokrát to s ní nemělo moc společného. Sice se mi líbí, že každá kniha má svůj děj a příběhy z minulých dílů jsou spíše jeho pozadím, trošku víc té New Yorské italské mafie tam autorka mohla zamíchat. Ono by to mimo jiné oživilo ten děj, protože tohle podle mě bylo docela odbyté, a šlo by si s tím pohrát lépe.
Potom se mi také zdálo, že autorka už míchá charaktery postav do sebe. Na to, jak je měla ze začátku celkem jasné, mi přišlo že vlastnosti prostě přeskakují z jedné osoby na druhou tak, jak se to zrovna hodí - a to je škoda. Ovšem to, co vymyslela jako Henryho minulost - to bylo mistrné, a bylo mi ho líto. Díky tomu vlastně také vzniklo oživení příběhu, ale nechci moc vyzrazovat. Tahle část se mi moc líbila.
Abych na chviličku zůstala u positiv - u knihy jsem se často smála. Autorka do příběhu umí dát vtip, i když ne zase tak moc, abych byla úplně spokojená. A ty sprostá slova... Tentokrát už to považuji za přehnané.
Co se týče uvěřitelnosti... Už mi to přišlo hodně idealizované a umělé. Nevím, nepůsobilo to moc realisticky.
Příběh byl zase dotažený do konce, ale to ho nezachrání a v mých očích ani nepozdvihne. Začínám si myslet, že Káťa tohle neseká, což je samozřejmě super, jen kdyby to nebylo tak předvídatelné. A teď nemluvím o vztahu Henryho a Emily, ale o tom kdo byl oním psychopatem. Ta odpověď se nabízela hned od začátku, ještě, než se pořádně něco začalo dít, a pozornému čtenáři rozhodně neunikla.

Hodnocení:
Jestliže minulý díl dostal 8 bodů, tomuhle musím dát ještě méně. Jak už jsem psala na začátku, kniha mě docela zklamala... S tvrzením, že "Autorka už sérii dala všechno." naprostou souhlasím. Zkrátka a dobře, kniha už mi přišla umělým a zbytečným prodloužením jinak skělé série.
Potom, co jsem si udělala jakýsi poměr, vyšlo mi to na minus 4 body, já jsem se rozhodla ještě jeden bod ubrat za jakýsi špatný dojem, jenž z knihy mám.
Nicméně, rozhodně stojí za to si ji přečíst, když nemáte moc velká očekávání.

5/10Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 8. července 2014 v 11:41 | Reagovat

Ta obálka se mi nijak zvlášť nelíbí, ale anotace zní zajímavě.. :)

2 Eamane Eamane | Web | 8. července 2014 v 13:17 | Reagovat

Ty teda jedeš :D ... Mě doma leží jeden recenzní výtisk a jsem teprve ve čtvrtině :D ...
Podle recenze si knihu asi nepořídím, nevím nějak mě nazaujala, i když obálku má krásnou.

3 Casion Casion | Web | 8. července 2014 v 13:49 | Reagovat

Je škoda, že niekedy séria pokračuje, aj keď by už zrejme nemala súdiac podľa nie veľmi vydareného pokračovania. Zdá sa, že o toto sa jedná aj tentoraz, čo je pomerne  škoda :D

4 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 8. července 2014 v 16:47 | Reagovat

Knihu jsem nečetla, ale nejsi jediná, komu se tenhle díl už nelíbil. Ale ono je to většinou tak, že poslední díly už jsou slabší, nebo nudnější. Jinak hezky napsaná recenze :-)

5 Zoey Zoey | Web | 8. července 2014 v 19:46 | Reagovat

Obálky u této série hrozně žeru :D Líbí se mi :) Já si chci všechny knihy už dlouuho přečíst, tak uvidíme jestli se mi poštěstí a někdy se k nim dostanu.
Moc skvělá recenze! Líbí se mi jak vytkneš dobré i špatné a pak to shrneš :)

6 Mayline Mayline | Web | 8. července 2014 v 22:20 | Reagovat

Nečetla jsem, ale uvidíme, třeba jednou. Jak jsem asi již psala, nebezpečná láska mě celkem zklamala stejně jako s hlavou v pejru, takže se docela bojím :)

7 Eliza Eliza | Web | 14. července 2014 v 17:56 | Reagovat

Nijak mě to nezaujalo, ale je to třetí díl, přečtu si první a uvidím. Možná si to vezmu i jako recenzák. Tři hvězdičky sice nejsou málo, ale občas je nutné u série rozlišit, kdy je potřeba pokračovat a kdy už to stačilo. Hezká recenze ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!