Nepřítel mého nepřítele

1. července 2014 v 11:24 | Kate |  Recenze knih
Jak si užíváte prázdniny? :D Je to fajn se pro změnu vyspat, i když v noci jsem to nějak nezvládala. :D Ale to je jedno. :)
Přidávám recenzi na druhý díl série Bavettovi od české autorky Kateřiny Petrusové. :)
Zítra by mi měly přijít recenzáky, a mezi nimi i třetí díl! :) Už se na ně strašně těším! :D
Kate
Název: Nepřítel mého nepřítele
Autor: Kateřina Petrusová
Série: Bavettovi
Díl v sérii: 2/?
Počet stran: 356
Nakladatelství/vydáno: Fragment/2013 (2. vydání 2014)


Anotace:
(Zdroj)
Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět? Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit?

Děj:
Joan dluží Torovi, králi dorgového podsvětí v New Yorku, protože jí kdysi ušetřil život. Když po ní chce dluh splatit, jako pojistku pro splnění požadavku unese její dceru Amy. Dokáže Joan zabít Roberta Bavettu, i přesto, že se do cesty připlete láska? Nebo společně najdou jiný způsob?

Ukázka:
(Obal knihy)
Vždycky jsem si myslela, že bych udělala cokoliv, abych mohla ochránit nevinné lidi před padouchy a zločinci. I když už jsem nebyla ve službě, ctila jsem zákon a nikdy jsem neprojela ani pitomou stopku. Nikdy jsem si nesedla do auta opilá. Nikdy jsem nikoho nenapadla, pokud nepočítám zásahy u policie.
A teď půjdu hrát někoho jiného, a jakmile budu mít příležitost, zabiju cizího chlapa.
Na chvilku mě napadlo, že je to možná tím, že je podle Tora mafián. Ale pak mi došlo, že i kdyby to byl makléř, lékař, učitel nebo reverend, šla bych do toho taky.
Už jsem chápala, co přesně znamená, když jste odhodlaní pro své dítě udělat všechno.

Můj názor:
Obálka už není tak úžasná, jako u prvního dílu série, nicméně se mi pořád strašně líbí a rozhodně by mě na pultech knihkupectví zaujala. To spojení panoramata města s tvářemi je nádherné.
Co mě trošku zaskočilo - ale mile - bylo, že se v knize vyskytovaly postavy z nimulého dílu. Už jsem se smiřovala s tím, že se bohužel nedočkám mě již známých tváří z rodiny Bavettových, a ono buch! a jsou tam! Tohle bylo opravdu velmi milé překvapení, protože jsem se hodně těšila na to, že je zvonu "potkám".
Zápletka se mi zase líbila. Píběhy o mafiánech nejsou nic neobyčejného, ale Katka tam vždycky dá něco, co je oživí - v tomto případě šlo o týrané ženy, lásku k dítěti... Bylo to zajímavé. Nicméně už trošku přeslazenější než Nebezpečná láska.
Na ich-formu už jsem si zvykla dávno, ale tady byla mimo jiné i z podání muže, což je od ženské spisovatelky docela zvláštní, a obdivuji ji za to. Já osobně jsem ještě ich-formu z pohledu muže neviděla, a trvalo mi, než jsem si na ni zvykla a nepřišlo mi to divné.
Z toho taky vyplývá, že kniha byla psána z více pohledů, mám dojem, že ze dvou, jestli tam byl další, nevzpomenu si, ale jsem si na 99 % jistá, že ne. Kníha byla taky o poznání vulgárnější, zvláště části, kde se vyskytoval Johny s Robertem, ale tak nějak mi to k tomu sedělo, i když mi to chvilkami vadilo. Rozhodně se nejednalo o žádné obrovské narušení příběhu.
Co mi vadilo byl občasný zmatek v konverzacích. Já osobně jsem se v tom chvilkami ztrácela, protože jsem nevěděla, kdo co říká, takže jsem to vždycky musela odpočítávat - shodou okolností to bylo při rozhovoru Roberta a Johnyho. Tohle, a ještě časté opakování frází, jsou snad jediné věci, které mi na knize opravdu vadily. Na druhou stranu, při komentářích (hlavně od Johnnyho - zase on) jsem se hodně nasmála.
Fajn bylo úplně zakončení - ne jen vyřešení hlavní pointy a zbytek už je na naší fantazii, tyhle typy knih nemám ráda. Tahle do nich však nepatří. Nicméně, trošku osekat by se to dalo taky, ten konec už nebyl tak důležitý, jako to předtím, a docela se to táhlo.
Příběhy v obou dílech, které jsem zatím četla, byly podobné, ale ne stejné. Ono, pokud je to jedna série, nedá se to moc odlišit, a já se nějak nemůžu rozhodnout, jak moc se to autorce povedlo v tomto případě.

Hodnocení:
Pokud bych to měla shrnout, první díl byl zajímavější a bavil mě více, a z toho důvodu uděluji o trošičku nižší hodncení.

8/10
Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Angela Angela | Web | 1. července 2014 v 12:28 | Reagovat

Jak jsem psala minule, série mě moc nezaujala, ale pro zajímavost bych se třeba někdy podívala po prvním dílu a kdo ví, třeba by mě to nakonec bavilo. :) Povedená recenze. :)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 1. července 2014 v 17:18 | Reagovat

Knihu jsem zase nečetla, ale slyšela jsem o ní. Je totiž všude, takže už mě to ani netáhne si ji přečíst. Ale recenze je hezky napsaná. Já tady už četla dost knih, které jsou psány v ich formě z pohledu chlapa. Mám tyhle knihy dost ráda, protože je to něco jiného a protože skoro všechno je psáno z pohledu holky. A já mám ráda změny. :-)

3 Casion Casion | Web | 1. července 2014 v 19:46 | Reagovat

Obálka vyzerá dobre, je celkom pútavá :-) Nie je to síce môj šálok kávy, ten žáner, ale možno by ma to celkom bavilo :-)

4 Mayline Mayline | Web | 1. července 2014 v 21:13 | Reagovat

Četla jsem první díl, který mě moc neuchvátil, takže nevím, jestli dát šanci této knížce..:)

5 Eamane Eamane | Web | 1. července 2014 v 21:39 | Reagovat

Prázdniny jsou super, dnešní den jsem využila na plno a jsem příjemně unavená, tak to má být :) ..

Knihu jsem ještě nečetla. Já to mafiánské prostředí moc nemusím. Takže knihu asi ani číst nebudu. Ale nechám to otevřené? :)

6 Amanda Amanda | Web | 11. července 2014 v 12:59 | Reagovat

Prázdniny...no mám pocit, že jsem pořád stejně unavená jako přes školní rok....

Obálky knížek, nevím, jestli se mi vyloženě líbí, ale nejsou špatné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!