Znamení Athény

26. května 2014 v 15:26 | Kate |  Recenze knih
Úplně vidím ty vaše otrávené obličeje, když tu zase vidíte recenzi. :/ Kdo ty moje kecy má furt číst, že ano. :D Ale v květnu je tohle už předposlední, slibuju. Uznávám, bylo jich docela dost. :(
Nevím, jak u vás, ale tady prší a hřmí, a to celkem vydatně, takže o nějaké procházce venku si můžu nechat leda tak zdát. Nicméně je to dobře, protože konečně stihnu dodělat beta-reading, napsat tu spoustu článků, co potřebuji - mezi nimi i jednu recenzi :D, - oběhnout blogy a doladit seznam SB v menu. Už aby to bylo. O:)
Dneska jsem sice dojela už ve dvanáct domů, ale koukala jsem na Arrow, a tak nějak jsem nestihla nic napsat. :/ Ovšem zítra a ve středu mám volno, a i když středa bude spíše ve znamení doktorů, zítra bych mohla něco stihnout. Tak mi držte palce. :)
Když tak koukám na datum, už se blíží konec roku. :)Jak jste na tom se známkami, máte co opravovat? :D
A promiňte za víkend, mělo něco přijít, ale sestra slavila oba dny narozeniny, a tak jsem to nestihla. :/
Kate

Název: Znamení Athény
Autor: Rick Riordan
Série: Bohové Olympu
Díl v sérii: 3/5
Počet stran: 527
Nakladatelství/vydáno: Fragment/2013


Anotace:
(Obal knihy)
CHYSTÁ SE VELKÉ SETKÁNÍ ŘECKÝCH A ŘÍMSKÝCH POLOBOHŮ. POSÁDKA Z TÁBORA POLOKREVNÝCH VYRÁŽÍ PO MOŘI NA BITEVNÍM KORÁBU ARGO DO TÁBORA JUPITER, JEJICH PLÁNY VŠAK NARUŠUJE PROROCTVÍ SEDMI, KTERÉ SE ZAČÍNÁ NAPLŇOVAT. SKUPINA HRDINŮ SE PROTO MUSÍ VYDAT DO RODIŠTĚ ANTICKÝCH BOHŮ, KRAJINY MARE NOSTRUM. PODAŘÍ SE JIM NALÉZT TAJEMNÁ ZNAMENÍ BOHYNĚ ATHÉNY, KTRERÁ JIM V BOJI PROTI ZLU POMOHOU? GAIA, SÍLA MOCNĚJŠÍ NEŽ VŠICHNI BOHOVÉ, SE DÁL PROBOUZÍ A OHROŽUJE BUDOUCNOST CIVILIZACE. ČAS UBÍHÁ A POSÁDKA ARGA SE MUSÍ VYDAT DO BOJE ZA ZÁCHRANU LIDSTVA...

Děj:
Řečtí hrdinové přijíždějí do římského Tábora Jupiter za Percym, aby se spojili s římany a mohli tak čelit Gaie, nicméně se všechno jako obvykle zvrtne, a skupina sedmi polobohů vyráží na výpravu. Řekové a Římané jsou opět na válečné stezce, jako tomu bylo odjakživa.
Hlavním cílem jsou antické kraje, původní Řím, kde musejí zachránit Nica di Angelo, avšak Annabeth, dcera Athény, má ještě jiný úkol, neméně důležitý. Musí sledovat znamení Athény - je to jediný způsob jak zachránit mír. Povede se jí to?
Už tři polobohové jsou na výpravu dost, co se stane, když jich bude sedm? Dokáží se mezi sebou dohodnout a navázat přátelství pevnější než cokoliv jiného? A co nestvůry, které přitahují? Jak se vypořádají s nimi?

Můj názor:
Obálka je moc pěkná. Vystihuje příběh, a tentokrát je zvolená nádherná barva.
Úplně první věc, které jsem si všimla, byla, že kniha navazuje přímo na poslední díl, což je myslím poprvé za těch x knih, které obě série mají (Percy Jackson a Bohové Olympu). Je fajn vědět, kde přesně jste. Pro změnu jsem nemusela dávat během prvních stránek zvlášť pozor na čas, kdy se příběh odehrává.
Už od prvního dílu série je jasné, že se zde bude jedna o Proroctví sedmi. První díl byl o jedné části výpravy, druhý o té druhé. Nyní již máme všech sedm polobohů pohromadě a můžeme se věnovat hlavní pointě série, na což jsem se těšila. Měla jsem strašnou radost, že jsou všichni spolu.
Začátek mě docela zklamal. Zpočátku jsem v postavách měla strašný zmatek, a zdálo se mi, že ani autorovi to nešlo tak úplně jednoduše napsat. Fakt, že jsem si uvědomila, že všechno je to více méně o tom samém - vždy výprava, nějaké problémy na ní, atd., tomu také moc nenapomáhal, ovšem potom jsem objevila to kouzlo a uvědomila jsem si, že i tak se tam dá vymyslet pokaždé něco jiného, originálního, a začalo mě to neskutečně bavit.Takže... Po trošku kostrbatém rozjezdu se to zlepšilo a začalo být všechno v pohodě. I když, ty vztahy a kdo byl v jakém díle předtím, nad tím musím stále přemýšlet.
Všechno je zase promyšlené a zapadá to do sebe (ovšem ne tak dokonale jako jiné díly, místy to bylo nedotáhnuté či odfláknuté, když to tak řeknu), nehledě na to, že se u knihy vždycky strašně nasměji. Už nějakou dobu si uvědomuji, že tohle všechno autor musel mít promyšlené do každého detailu od prvního dílu Percyho Jacksona, a to je prostě něco neuvěřitelného - alespoň pro mě.
Co mi ještě vadilo.. Tentokrát autor strašně přeskakoval některé pasáže. Prostě se hrdinové objevili někde, a já jsem vůbec nevěděla, jak se tam dostali atd. Přišlo mi to takové... "děravé".
Překvapilo mě strašně málo věcí. Třeba i ten konec, ačkoliv jsem ho nečekala úplně takový, svým způsobem jsem věděla, že se něco na ten způsob stane. A na tento účet bych ještě dodala jedno. Dlouho jsem přemýšlela, jak to nazvat, a nakonec jsem se rozhodla takto: Autor má cit, či zálibu - to je na vás - v dramatických koncích. Ale to mám ráda.
Poslední věc co mě napadá. Přijde mi, že putování pod zemí není autorova silná stránka. Objevilo se už v knize Percy Jackson: Bitva o labyrint, a nebyla jsem s tím spokojená, stejně jako nyní. Tahle část knihy mi - a teď si nejspíše protiřečím s pár větami o kousek níž - přisla nedodělané, oproti zbytku knihy nedomyšlená a nedotáhnutá do konce.

Hodnocení:
Kniha byla výborná, ale nějak mě to nenadchlo tak, jak by nejspíš mělo. I z toho důvodu nedávám plný počet.
Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 26. května 2014 v 15:32 | Reagovat

Tvoje recenzie sú super, rada si ich prečítam, i keď sú to knihy, ktoré som ja sama ešte nečítala :D Vždy ma však na ne dobre navnadíš, len ich musím niekde zohnať :D

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 26. května 2014 v 16:29 | Reagovat

Díl byl hodně zajímavý. Mám dost podobný názor, hlavně že se vždy jedná o výpravu a tam se něco stane. Občas je to dost předvidatelný a zezačátku jsem v tom taky měla zmatek, jak se tam objevili všichni pohromadě :-)

3 Zoey Zoey | Web | 26. května 2014 v 18:35 | Reagovat

Já MILUJU tvoje recenze! Víš jak úžasně se to čte? To nejsou žádné kecy, to je to nejlepší, co může zlepšit den :-) A navíc, nesmírně tě obdivuju, že to takhle celé sepíšeš :D Mě stačí to moje prťavé, krátké pro a proti a končím :D

4 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 26. května 2014 v 19:00 | Reagovat

Tvoje recenze opravdu nejsou otravné! Náhodou jsou dobré a pěkné:)
Mně na známky vychází 3-5 dvojek, takže vyznamenání. Myslím si, že kdybych takový vysvědčení neměla tak mě doma zabijou!:D
Jinak dále k recenzi, jak už jsem psala je opravdu dobrá a pěkná:) Tuto knihu si mám v plánu o prázdninách přečíst.. Ano, Percyho přesouvám na srpen, protože pojedu na 3 týdny pryč.. No, to zas bude!:D Knížka vypadá zajímavě a já se na ní strašně moc těším!:)

5 Amanda Amanda | Web | 26. května 2014 v 19:53 | Reagovat

Otrávený obličej...to ano, ale to proto, že jsem tuhle sérii ještě nečetla, ale zítra mi Laura od brášky donese jedničku, tak bych se mohla hnout. ;)

6 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 27. května 2014 v 6:32 | Reagovat

Páni, moc hezká recenze:) Vždycky si tady uvědomím spoustu proti, pokud jsem danou knihu četla, kterých jsem si vlastně ani nevšimla :-D
Pokud jde o Riodrana,.. no, když někdo spojí moje oblíbená témata, čili mytologii, humor & ještě k tomu akci a všechno v současném světě, jsem šťastná jak blecha a nevidím chyby - ani ty, které bijou do očí :D Většinou si jich všimnu (a dojde mi, co to byl ten neustále potlačovaný pocit "to je nějaké čudné") až po nějaké době, nebo když na to někdo upozorní :-D
Nevím čím to je, ale já osobně jsem v tom ani na začátku žádný zmatek neměla, ale několik lidí mi říkalo, že jo :-D
P.S. promiň, že to komentuju až teď, článek už jsem četla včera, jen mi to nějak blblo a já neměla čas ten komentář psát 3x :D

7 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 27. května 2014 v 6:33 | Reagovat

[6]: jinak, k známkám.. no, napravovat bude co, mám tam 3x 2-3, né kvůli toho, že bych byla blbá, ale protože jsem tak líná, že na všechno kašlu:-D

8 Camilla Camilla | E-mail | Web | 27. května 2014 v 15:53 | Reagovat

Krásná recenze, ačkoliv jsem měla a mám jiný názor. Mě se ta kniha líbila, ale to všechny díly BO nebo Percyho. :D Takže tak, ale vážně se ti recenze povedla. :)
Otrávený obličej jsem vážně neměla, recenze mám ráda. :D A ohledně známek... K opravování toho mám hodně a datumu se jen děsím, protože mám pocit, že nevyjdu s jedničkama... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!