Jezdecká škola

6. prosince 2013 v 17:08 | Kate |  Recenze knih
Imaginárně to opravuju už minimálně od pondělí :/ Já vím, jsem děsně nespolehlivá, ale když já za to fakt nemůžu! :(
KateNázev: Alexa, cvičitelka koní: Jezdecká škola
Autor: Gaby Hauptmann
Série: Alexa - Cvičitelka koní
Díl v sérii: 2/?
Počet stran: 150
Nakladatelství/vydáno: Fragment/2012

Anotace:
(Obal knihy)
Alexa se jako nadaná jezdkyně ocitne před obrovskou výzvou. Může strávit rok ve slavné jezdecké škole uznávaného profesionálního jezdce Haralda Struckata. Čekají ji nejen dny plné odříkání, dřiny a stesku po domově, ale také noví přátelé a první láska. Podaří se jí prosadit a dokázat všem, že má doopravdy talent? Přesvědčí rodiče, že tohle je cesta, po níž se chce vydat?

Děj:
Alexa přijede spolu s Haraldem a jeho přítelkyní Biancou do jezdecké školy. Všichni ji považují jako protekčního chráněnce "šéfa". Harald jí může všechno usnadnit, ale kolektiv by ji potom nepřijal a tak si Alexa vybere tu, podle jeho slov, těžší cestu.
Ze začátku ji kolektiv tak jak tak nepřijímá, ale nakonec to překousnou a Alexa si najde nové přátele. Spolu se svou skupinou jezdní a chodí na hodiny teorie.
Na Vánoce za ní přijede její rodina spolu s Kurtem a Flaviem, a ona je nesmírně ráda, protože Vánoce bez nich si nedokáže představit. Jak ale bude její život pokračovat dál?
Můj názor:
Přemýšlím, proč některé naše obálky jsou přímo ohavné, a některé zase nádherné. Tahle patří do té druhé skupiny, když jsem ji poprvé viděla naživo, zatajil se mi dech. Navíc se k tématice příběhu hodí.
Kniha je už o poznání tlustší, nicméně nemyslím si, že je to rozšířením popisů, ale více obsáhlým dějem. Opakování frází jsem tu opět nezaznamenala, což je, myslím, v tak tenké knize úspěch.
Příběh mi přijde dost předvídatelný. Většinou jsem uhodla, co se stane, a ani jsem se nemusela dívat dopředu. Akce už je tam trohu více, ale stále žalostně málo. Chybí mi při čtení takové ty pocity jako napětí, vzrušení...
Ovšem spisovatelčin styl psaní musím pochválit, protože čtivé to je. Ale... Opět nudné.

Hodnocení:
Zase oddechová kniha, ale stále dobře zpracovaná. Stojí si na tom podobně, jako předchozí díl, což znamená stejný počet bodů.

8/10Děkuji nakladatelství FRAGMENT za poskytnutí recenzního výtisku knihy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karolína K. 44 Karolína K. 44 | 11. prosince 2013 v 15:19 | Reagovat

Já miluji koně. Přiznávám se, že před několika lety jsem nečetla nic jiného než knihy o koních nebo ty, které s koňmi alespoň úzce souvisely.  Nechtěla jsem číst cokoli jiného. V 10ti letech jsem si přečetla Poselství jednorožců (ano, myslela jsem si, že to bude víc o jednorožcích než o dlouhé cestě, záchraně světa a zničení temného čaroděje), které se mi velmi líbilo a zkusila jsem více číst fantasy žánr. Také jsem četla Letopisy Narnie: Kůň a jeho chlapec a podle názvu jsem si myslela, že to bude více o koních, než bylo... ale překvapivě mi to ani nevadilo!

Teď už příběhy o koních moc nečtu, já vím, některé jsou na jedno brdo... Přesto mne tato série docela láká :).

2 Amanda Amanda | Web | 14. prosince 2013 v 10:32 | Reagovat

Recenzi jsem přečetla, bohužel mám stejný názor jako na první díl..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!