Dcera lesů - dvacátá pátá kapitola

31. prosince 2013 v 23:17 | Kate |  Dcera lesů
Myslela jsem si, že toho stihnu víc, ale nemůžu přece celý Silvestr sedět u počítače. ;)
Dneska už to vypínám, a tak bych vám chtěla popřát úspěšný vstup do Nového roku, ať je alespoň stejně dobrý, ba i lepší, než ten teď už skoro minulý a hlavně hodně štěstí, zdraví, a lásky, protože bez těch věcí se člověk neobejde. ;) Ať se vám splní všechny vaše sny. :)
KateLovci sbíhající kopec se při pohledu na své k zemi se kácející muže zarazili. Nechápavě zírali, protože ani jeden neviděl příčinu jejich úmrtí.
Naopak Amazonky skryté v pralese stejně jako jejich družky na druhé straně hranice lesa situace využily: rozběhly se k sobě.
Když Lovci uviděli tři ženy vybíhající z lesa, ihned jim vše došlo a také se vzpamatovali. Tryskem vyběhli k teď už šesti postavám pádícím k lesu.
"Rychle, poběžte!" pobídla Meg své přítelkyně a zastavila se. Založila šíp a zamířila. V okamžiku, kdy vystřelila, k ní dolehlo zadrnčení tětivy těsně za ní. Ohlédla se a viděla za sebou Jelinu. Už k ní přibíhala i Irina a ještě jedna žena, kterou neznala. Všechny měly v ruce luky.
Megan se otočila zpátky k hrozícímu nebezpečí a začala střílet. Šípy létaly jeden za druhým, až dívka sáhla do toulce a zjistila, že jí došly. Lovci už však stihli doběhnout blízko, a tasili meče. Meg tedy vytáhla jednu z delších dýk a postavila se jim čelem, nicméně před ni se dostaly dvě postavy, které ji chránily.
Chtěla něco namítnout, ale Lovci už se přiblížili hodně blízko. Zkontrolovala tedy polohu nově přicházejících Amazonek, a když zjistila, že jim ještě zbývá notný kus cesty, zašeptala: "Ještě minutu je zdržme, potom musíme jít."
Všechny ostatní neznatelně přikývly, a pustily se do boje.
Amazonka, kterou Meg neznala, se před ni také protáhla a chránila ji vlastním tělem. Megan tak neměla šanci se do boje zapojit.
Jeden ze starších mužů proklouzl kolem "obranné zdi" a chystal se Irinu, jenž ho neviděla, bodnout do zad.
"Pozor!" zakřičela Meg z plných plic, bleskurychle vytáhla dýku ze stehenního pouzdra a mrštila ji. Zabodla se překvapenému vrahovi přímo doprostřed hrudi.
"Vracíme se!" zavelela budoucí královna a otočila se k lesu. Ostatní se k ní rychle připojily a za chvíli už skryté stály v předklonu v bezpečí lesa. Jen Irina na Megan zírala s pusou dokořán.
"Tušíš vůbec, koho jsi právě zabila?" zeptala se.
Meg zavrtěla hlavou. Už zase zabila člověka, ale nějak dosud neměla čas se nad tím pozastavovat. Navíc, od rozhovoru s její matkou se zdála být vyrovnanější.
"Byl to vysoce postavený Lovec, a…" selhal její tetě hlas.
"A…?" vyzvídala dívka dál.
"A vrah tvé matky," dořekla ta neznámá za Irinu. "Což znamená, že můžeš být korunovaná, Masirano."
"To myslíte vážně?" vytřeštila oči. Na jméno své matky už si také zvykla, nicméně při jeho zvuku se neznatelně otřásla.
"Ano, a jakmile nás dojde víc, stane se tak. Mimochodem, já jsem Bidía, a mé společnice jsou Fer a Niga," představila sebe a další dvě, které přišli s ní. Fer byla to dítě - mohlo jí být tak jedenáct.
"Takže… Ty jsi sirotek?" zeptala se té malé holčičky Meg.
"Ano, paní," přisvědčila. "Moji matku zabili, když jsme se sem snažily dostat.
"To je mi líto."
"Nemusí, já už jsem se s tím smířila," odpověděla velice statečně Fer, ale bylo na ní znát, že to není pravda. Koneckonců, jak by taky mohla, že?
"Možná byste se měly vydat domů." prořízl chvíli ticha hlas.
"Ty nepůjdeš, Jelino?" ozvala se Bidía.
"Ne, zůstanu na hlídce."
"Tak si vezmi naše šípy, zbylo ti jich málo," nabídly jí ostatní Amazonky své zásoby a ona je přijala.
"Uvidíme se zítra ve vesnici. V osm bude porada," zavelela toho dne už poněkolikáté Meg a spolu s ostatními zanechala Jelinu samotnou na kraji lesa.
Budoucí královna se zařadila vedle Iriny. "Poslyš, co to bylo před tím útokem?" zeptala se jí šeptem.
"Spojila jsem se s Bidíou, aby utíkaly co nejrychleji k lesu, jakmile uvidí, že ti Lovci u hranic umírají."

Meg se jen unaveně usmála a potom už pokračovaly v cestě mlčky. Jakmile lehla do postele, usnula. Byl to dlouhý den.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 1. ledna 2014 v 11:37 | Reagovat

Ten boj si opísala veľmi dobre, som rada, že bola taká pohotová a zabila toho muža skôr, než to mohol urobiť on...
Som zvedavá na ďalšiu kapitolu, možno už bude korunovácia?? :D :D

2 seléna seléna | 1. ledna 2014 v 11:56 | Reagovat

užasbe, prostě užasné:-) těším se na pokračo :-)

3 Amanda Amanda | Web | 1. ledna 2014 v 12:12 | Reagovat

Kate, opět tě nepotěším...

Takže, všechno super, až do té doby, než sejmula toho vraha. Nevím, připadalo mi to nějak rychle odbyté...Více by se asi mi líbilo, kdyby se s ním utkala tváří v tvář, aby v ní ten lovec vzbudil nenávist a hněv a ona by ho z pomsty zabila..tohle mi přišlo takové, beze změny, opět zabila člověka a zanechalo to v ní pocit viny nebo alespoň náznak....Když by se s ním utkala (vezmeme v potaz, že ostatní amazonky by měly moc práce, nebo by některá zavelela: to je její boj...), tak by se přes nějaké jizlivé poznámky v rozhovoru s tím lovcem dostali až k té vraždě.

Podle mě by to Megan hrozně pomohlo a "zvykla" by si na to, že lovci musí umírat, buď oni, nebo my (Amazonky), je jen jedna cesta a já je teď musím tou cestou vést...

Já ti nechci své názory jinak vnucovat, je to tvůj příběh, tvoje povídka, jen se ti snažím poskytnout co nejpřesnější pohled věrného čtenáře a fanouška. ;) :-) (a taky strašlivého rýpala, jak tak na sobě už delší dobu pozoruji... :-? )

4 Kate Kate | E-mail | Web | 1. ledna 2014 v 16:42 | Reagovat

[3]: Mýlíš se. :P Potěšíš. :D
Máš pravdu, já jsem si toho byla vědoma už včera, když jsem to psala, ale nakonec jsem to tak nechala, protože se mi to nechtělo moc rozepisovat, což je možná špatně, ale já o sobě vím, že jsem líná... :(
Meg si zvykne v dalších kapitolách, to uvidíš. ;) Takový hrubší plán už mám, a ji to všechno ještě dožene. :)
Své názory mi nevnucuješ, pouze mi říkáš svůj přímý názor, čehož si cením... Ty komentáře typu "Je to úžasné, jen tak dál..." sice potěší, ale jsou k ničemu, když se chceš zlepšit. ;) Takováhle kritika je mi mnohem milejší. ;) Vážím si lidí, kteří dokážou říct na rovinu, co si myslí, i když to třeba nemusí být pro toho, komu to říkají moc příjemné. ;) Takže děkuju, a v tom "rýpání" pokračuj! :D

5 Resa Resa | 8. ledna 2014 v 21:27 | Reagovat

užasnéé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!