Dcera lesů - dvacátá třetí kapitola

22. října 2013 v 8:22 | Kate |  Dcera lesů
A konečně jsem dopsala také nějakou kapitolu k povídce. :) Tentokrát jsem se pustila do Dcery lesů, tak snad se vám bude líbit, protože mě stála opravdu hodně sil. :/ A k tomu všemu je kapitola krátká. :(
Kate
"Lovci se to tu jenom hemží. Tolik si jich nepamatuji už několik let!" začala nevyhnutelným Irina, když se všechny sešly v druhé místnosti Meganiny chatky.
"Čím to asi bude?" ušklíbla se ironicky Jelina.
"Ale no tak!" napomenula je Meg a neubránila se smíchu. V zápětí však zvážněla a pokračovala: "Dobře, takže…" protáhla poslední slabiku a zadívala se na mapu. "K lesu je nespočet přístupových cest, tedy alespoň pro nás," dodala. "Pro Lovce už to tak snadné nebude, ovšem podle všeho se zrovna sem nechystají."
Zvedla hlavu a obě zbylé přítomné přikývly, což si vyložila jako pobídnutí k tomu, aby pokračovala.
"Nicméně to nám nic neusnadňuje," navázala tedy tam, kde skončila a z pouzdra u pasu si vytáhla další dýku. Zkušeným pohybem si rukojeť přehodila tak, aby se jí zbraň dobře držela a takto prodlouženou rukou začala svá slova doplňovat i ukazováním jednotlivých bodů na mapě.
Čekají na strategických místech - tady, tady, tady a tady. Nechce se mi to říkat, ale moc šancí nemáme. Naší jedinou nadějí je, že příchozí uvidíme první, což je…"
"Zcela nemožné. Téměř všude okolo jsou kopce," doplnila ji Irina. "Takže co uděláme?"
"Řekla bych, že nemáme na vybranou. Musíme hlídat a doufat, že ostatní budou tak chytré, vykašlou se na nenápadnost a vsadí na rychlost, když je objeví. Jakmile kohokoliv uvidíme, poběžíme mu na pomoc a zachráníme ho za každou cenu," navrhla Jel.
"Správně. Vezmu si první hlídku," oznámila budoucí královna.
"Jen nám slib, že budeš opatrná. Nesmíš se nechat zabít!"
"Já vím. Slibuji!"
Obě ženy se spokojeným úsměvem přikývly. "Tak mi půjdeme. Někdo tě pak přijde vystřídat. A nezapomeň! Kdyby se něco dělo, zavolej!"
Meg se instinktivně dotkla svého přívěsku a sledovala záda Amazonek, dokud jí nezmizely.
Naprosté ticho přerušovalo pouze klapání podpatků na dřevěné podlaze, a i to utlo tlumené bouchnutí dveří.
Dívka tam ještě chvíli stála a potom si došla pro jiné oblečení.
Svou sportovní podprsenku vyměnila za jinou a místo dlouhé sukně si navlékla upnuté tříčtvrťáky, které jen zvýrazňovaly její postavu.
Místo páskových sandálů si vybrala trošku vyšší boty, ovšem podpatek zůstal, a rychle si je obula. Potom přešla znovu do vedlejší místnosti a rozhlédla se po zbraních.
Do oka jí padl luk. Tuhle věcičku si zatím oblíbila nejvíce. Natáhla se tedy pro něj. Potom ještě sebrala nějaké dýky.
Přes záda si přehodila toulec se šípy a potom ještě luk. Dvě dýky si schovala do bot, pár jich zastrčila za opasek a nakonec použila i stehenní pouzdro. Takto vyzbrojená vyšla ven.
"Páni, vypadáš, jako kdybys šla do války," zvolala za dívkou Irinina dcera.
Meg se otočila. "Tohle je válka, Aneto," ujistila kamarádku. "Bohužel, naše šance nejsou nijak velké, tak doufám, že přijde co nejvíce sester. Jinak jsme ztraceny," povzdechla si.
"Neboj, určitě vyhrajeme."
"V to doufám," usmála se slabě Megan. "A teď mě, prosím, omluv, mám práci," řekla a s tím odešla do lesa.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kessi Kessi | Web | 22. října 2013 v 14:10 | Reagovat

Ahoj píšu všem AFFS. Chci ohlásit že na mém blogu jsem znovu aktivní a opět to bude hlavní blog. Znovu nabírám affs tak pokud bys měl(a) opět zájem, budu ráda za odezvu :)

2 Ami Ami | E-mail | Web | 22. října 2013 v 17:06 | Reagovat

Nádherná kapitola :-)

3 Casion Casion | Web | 23. října 2013 v 19:17 | Reagovat

Dúfam, že na tej hliadke bude v pohode :D :D

4 Resa Resa | 4. listopadu 2013 v 17:25 | Reagovat

No, na Meg místě bych tolik odvahy nenašla. A v podpatách bych do války rozhodně taky nešla. Ale já nejsem Amazonka, takže nemám co říkat. :-D Jinak krásný a napínaví! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!