Volba - třicátá třetí kapitola

30. srpna 2013 v 11:24 | Kate |  Volba
Dneska vás potěším Volbou - tedy alespoň doufám. :)
KateWerlon jen tak bezcílně bloudil chodbami a přemýšlel. Snažil se uhodnout, co bude dál. Z nějakého důvodu na to ale stále nemohl přijít. Jednou věcí si však jistý byl. Už za tři dny opustí Kassandru, a byla tu velká pravděpodobnost, že tyhle dny jsou jejich poslední. Což považoval za dostatečný důvod, aby si je užili, jak se patří.
Pak tu taky byla ta věc s "citovým vyrovnáním", jak řekla Neriela. Ačkoliv se tomu bránil, musel na to stále myslet. Věděl, že tohle s ní musí dát do pořádku on. A pokud možno co nejdřív.
Navíc, poslední dobou se mu zdálo, že Kass přestává být sama sebou. A taky tušil proč. Snažila se chovat tak, jak se od ní očekávalo. Snažila se zabránit jakýmkoliv emocím, aby vyběhly napovrch.
"Tak dobře," zamumlal si pro sebe a rozhlédl se. Nikdo. Vydal se tedy rovně dlouhou chodbou a doufal, že na někoho narazí.

***

Kassandra utíkala, jednou rukou si přidržovala šaty a druhou utírala slzy. Když zaslechla kroky, snažila se ještě zrychlit, ale nemohla.
'Ty zatracené kozačky!' zanadávala si v duchu. Najednou ji ale začalo píchat v boku a ona zpomalila do kroku. 'Co na tom, že mě tu někdo uvidí?' pomyslela si nakonec a pokrčila rameny.
Ušla sotva pár kroků a z nějaké boční chodby vyšla služka. Vypadala o něco málo starší než Vivienne.
"Můžu vám nějak pomoci, slečno?" zeptala se hned s úsměvem.
"Ne, v pořádku. Snad jen…" váhala.
'Proč se nezeptat? Když tak budu vypadat jako kretén, co na tom?'
"Kudy se dostanu do zahrady?" Zprvu si byla jistá, kam má jít, ale už tu bloudila snad deset minut a všechno jí připadalo stejné. Absolutně nevěděla, kde je.
Všude samé holé bíle zdi, občas u nějakého rožku květináč s podivnou rostlinou a snad dvakrát se jí podařilo najít nějaký obraz.
"Půjdete stále touto chodbou, až narazíte na obrovské dřevěné dveře. Budou nalevo od vás. Těmi se dostanete na zahradu," poradila jí dívka.
"Děkuji." Kassandra vyšla směrem, který jí služka ukázala a rozhlížela se kolem sebe. Málem by ony obrovské dveře minula, protože se to děvče zapomnělo zmínit, že k nim vede tmavá a celkem úzká chodba. Kdyby Kass nezajímalo, co v ní je a nevydala se tam, nemohla to najít.
V chodbě byla příšerná tma. Pozvedla tedy ruku a snažila se ze všech sil si představit zářivou kouli, která se jí vzápětí na ruce opravdu zhmotnila. Šla dál a najednou se prostor zvětšil. Užasle se otáčela kolem své osy a prohlížela si zdi obložené šedými kameny. Vypadalo to impozantně, hlavně pak s těmi dřevěnými dveřmi, které hledala. Opravdu byly neskutečně velké.
Přemýšlela, jak budou asi těžké, když k nim vykročila. Nepřítomně se dotkla kliky a hned ucukla, protože jedno křídlo se dalo do pohybu, Nevěděla, jak to udělala, ale nehodlala to zkoumat. Potřebovala se projít někam na vzduch, a doufala, že něco jako zahradu tu mají. Služka, kterou potkala, jí to jen potvrdila.
Kasandra natáhla ruku ještě k druhému křídlu, zlehka se ho dotkla a sledovala, jak se pozvolna otvírá.

***

"Promiňte, slečno!" zavolal Werlon na dívku, kterou zahlédl mizet za ohybem chodby. Dal se do běhu a za chvíli ji spatřil.
"Kudy se dostanu zpět k našim pokojům?" zeptal se jí. Byla to ta samá, která před půl hodinou poradila Kassandře cestu do zahrady.
Dívka se usmála a s mírnou úklonou řekla: "Pojďte se mnou, zavedu vás tam, pane."
"Děkuji." Věděl, že děkovat nemusel, ale jeho slušné vychování hlas rozumu přehlušilo. Přece jenom, jeho matka šlechtična nebyla a tak se na zvyky moc neohlížela. Učila ho tomu, co sama uměla.
"Nemáte zač."
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Milča Milča | Web | 30. srpna 2013 v 21:12 | Reagovat

Kate, co sis to na ně zase vymyslela?? :-D

2 Karolína K. 44 Karolína K. 44 | 1. září 2013 v 17:44 | Reagovat

Napínavýýý :D

P.S. Máš velkou slovní zásobu :)

3 Kate Kate | Web | 1. září 2013 v 17:46 | Reagovat

[2]: Proč myslíš? :D

4 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 3. září 2013 v 19:55 | Reagovat

Ať se už nehádají!!!!!!!!!!! :-D  :-D  :-D

5 Amanda Amanda | Web | 17. září 2013 v 18:44 | Reagovat

Jaj, že v té zahrádce nebudou paralyzující kytičky nebo nějaké bludiště. Prosím....Ať si to hezky vyříkají, mezitím pár polibků a bude vše ok. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!