Volba - třicátá první kapitola

8. srpna 2013 v 12:31 | Kate |  Volba
Takže, už jenom poslední úpravy a úklid, a jede se! Snad si tenhle den také užíváte, a jestli ne, doufám, že kapitola k Volbě vám ho zpříjemní!
Kate :)Objevili se před rozlehlým domem, který naprosto dokonale splýval s přírodou. Všude okolo, kam lidské oko dohlédlo, byl les.
"Tak pojďte dál, už jsem pro vás všechno připravila," vyzvala je. "Viviene!" křikla směrem k domu.
Z otevřených dveří vyběhla mladá služka. "Ano, paní?" zeptala se.
"Zaveď naše hosty do jejich pokojů, a pak Vyvolenou doveď ke mně do pracovny, potřebuju s ní něco probrat."
"To ne!" vložil se do věci Werlon. "Kassandra beze mě nikam nepůjde!" rozhodl.
"To je v pořádku, chlapče. Tady už jste v bezpečí. Dorazili jste k dílčímu cíli vaší cesty," ujasnila jim. "Tady už není třeba Vyvolenou chránit."
"Ale-"
"Žádné ale, probereme to potom v soukromí. Doveď tedy i pana Werlona," obrátila se znovu k Viviene. "A teď běžte, máme ještě spoustu práce.
"Tak pojďte," vyzvala dívka dva mladé hosty a vedla je do domu. Procházeli nekonečnou spletí chodeb, a Kassandra by se tu už byla ztratila, kdyby vedle sebe neměla Viviene. Najednou se služka před nimi zastavila a ukázala na dvojici dveří vedle sebe.
"Tohle jsou vaše pokoje. Ten první," řekla, a otevřela dveře, "je váš, Kassandro - jestli vám tak smím říkat," lekla se hned, a když Kass přikývla, pokračovala: "A ten druhý je vašeho ochránce. Budete blízko sebe, a kdyby se cokoliv dělo, jsou tam skryté dveře, které vedou z jednoho pokoje do druhého. Má paní doufá, že budete alespoň částečně spokojen, pane, když už vám nemohla nabídnout společné pokoje," dořekla a spiklenecky na oba mrkla. Oba dva to ihned pochopili a potutelně se usmáli. Zdá se, že Neriela toho ví víc, než dává najevo.
"A co naše oblečení?" ozval se najednou Werlon. "Všechno zůstalo v brašnách na koních!"
"Vše, co budete potřebovat, najdete ve skříních. O vaše oblečení se někdo postará a pak vám bude přineseno," slíbila dívka.
"Děkujeme Viviene," usmála se Kasandra. "Dáš nám teď chvilku na odpočinek?" zeptala se.
"Jistě, přijdu pro vás za hodinu."
"Dobře, děkujeme."
"Nemáte zač," uklonila se a odcupitala pryč.
"Tak to bychom měli," oddechla si Kass. "A teď mě prosím omluv, ale potřebuji se nutně umýt." Jen co to dořekla, zaplula do své ložnice a zamířila do koupelny. Instinkt jí ihned napověděl, které dveře to jsou.

Werlon za sebou zavřel dveře a plácl sebou na postel. Nějak neměl na sprchu ani pomyšlení, ale cítil, že je zpocený a má na sobě mnoho prachu z cesty, takže se přece jenom zvedl a nakoukl do prvních dveří, které viděl. Kupodivu opravdu vedly do koupelny.
Chtěl se otočit ke skříni s oblečením, ale viděl na malé stoličce nějaký komínek z bledě modré a černé látky, tak se svlékl a rychle vklouzl do naplněné kádě.
Smyl ze sebe pot a špínu a vylezl. Utřel se do ručníku, vlasy si jen protřepal prsty a navlékl na sebe čisté oblečení. Nepřekvapilo ho, že mu padlo jako ulité.
Vylezl z koupelny a zamířil k postranním skrytým dveřím, kterých si všiml, když šel do koupelny. Jak předpokládal, vedly do Kassandřiny ložnice.
Ještě zřejmě nevyšla z koupelny, tak si sedl na kraj postele a čekání si krátil tím, že si prohlížel její pokoj.
Byl o trochu větší, a celkově hezčí, než ten jeho, ale to mu ani zdaleka nevadilo. Hlavní bylo, že jsou na nějakou dobu v bezpečí. Nevěděl, na jak dlouho, ale alespoň na chvíli.
Přemítal o situaci v zemi, a co se stane, až válka skončí. Jestli vyhraje Datrek, pak je to jednoduché, ale jestli oni… Bude to znamenat spoustu vyřizování, a jeho otec už nebude otálet s předáním trůnu. Věděl, že to bude následovat co nejdříve.
Tyto myšlenky ho zavedly zpátky ke Kassandře. Co bude s nimi?
'Ovšem, že bych si ji chtěl vzít, ale co když se něco stane jednomu z nás, nebo ona bude chtít odejít?' ptal se sám sebe. 'Jasně, že nemůže daleko, přece jenom, portál je zavřený, ale i tak…'
Dveře se otevřely a on sebou cukl. Do místnosti vešla Kass.
"Co tu děláš?" zeptala se překvapeně, on jí však nebyl schopný odpovědět. Jenom na ni tupě zíral.
Vypadala přímo božsky. Na sobě měla černý korzet a od pasu dolů jí splývala bílá sukně. Na nohou měla černé boty - Werlon typoval kozačky. Mokré vlasy měla vyčesané do vysokého drdolu a pár pramenů jí ve spirálách splývalo kolem obličeje.
"Co tak zíráš?" zeptala se.
"Vypadáš… Dokonale," řekl nevěřícně.
"Proč to zní, jako kdybys tu jediný dokonalý člověk byl ty?"

"Promiň, já jen…" zakroutil hlavou a přistoupil k ní. "Vždyť je to jedno," zašeptal jí do ucha, objal ji a políbil.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Resa Resa | 8. srpna 2013 v 16:19 | Reagovat

No jo... jako vždy! :D
Zůstávám stále napjatá.

Úžasná kapitolka a prosím tě, pospěš si s tou další. Nemohu se dočkat, ale tuším, že bude úžasná, jako tuta, ba li i lepší. :D  :D

2 Casion Casion | Web | 8. srpna 2013 v 16:37 | Reagovat

Veľmi pekná kapitola :D A ten koniec je krásne romantický :D

3 Karolína K. 44 Karolína K. 44 | 8. srpna 2013 v 17:06 | Reagovat

[2]: Přesně - kapitola končí tak romanticky!!
Jinak se mi líbila, je hodně napínavá. Vivian je hezké jméno. Akorát jsem nepochopila ten komínek z bledě modré a černé látky - ale to každopádně bude má chyba...

P.S.: Zapoměla jsem ti napsat, ať se ti na dovolené líbí ;-)!!

4 Milča Milča | Web | 8. srpna 2013 v 21:12 | Reagovat

Tak tato kapitola je bomba!!
Těším se na další :)
Užij si to tam!! :D

5 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 11. srpna 2013 v 8:29 | Reagovat

=D ále ále... copak se to děje! :D

6 Amanda Amanda | Web | 16. září 2013 v 20:16 | Reagovat

8. srpna...panebože, jak jsem to tak dlouho mohla odkládat?? Já se střelím.....

Kapitola dokonalá, úplně tu Kasandru vidím, vychází z koupelny, nádherná až skoro září a potom Werlona pusa dokořán, brada dole...:D ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!