Azurový úsvit

12. srpna 2013 v 8:57 | Kate |  Recenze knih
Recenze na jeden z historických románů, které vlastním. Tahle kniha je úžasná, četl ji někdo z vás? :)
PS: Doufám, že mi blog.cz zase nebude dělat neplechu a vše pojede, jak má. :/ Pokud to nepůjde přečíst, nedivte se, dělá mi to poslední dobou nějaké problémy. :/
Kate
Název: Azurový úsvit
Autor: Carolyne Swann
Série: Azury
Díl: 8/8
Počet stran: 267
Nakladatelství:/vydáno: Baronet/2006

Anotace:
(Obal knihy)
Francií zmítá snad nejtěžší období jejích dějin. Probíhá revoluce, král je popraven a s ním i většina šlechticů, kteří nestačili utéct ze země. Hrabě de Brissac se dozví, že i on a jeho rodina jsou na seznamu těch, kteří mají skončit na popravišti. Snaží se zachránit alespoň životy svých dětí, a tak se rozhodne s nimi uprchnout z rodného panství Marécage. V převlečení za prosté vesničany on jeho malý syn a dcery Joseline a Valentine putují napříč zemí, aby v Bordeuax nastoupili na loď, která je má dopravit přes Lamanšský průliv do Anglie. Jejich pouť však končí v zájezdním hostinci, kde malý Justin umírá na následky vyčerpání, a po něm i jeho otec. Obě dívky zůstanou samy, vydány napospas majiteli hostince. V patách je jim navíc bývalý marécageský knihovník Eugen Druon, nyní obávaný komisař Konventu, jehož největším přáním je získat Joselinimu přízeň. Zdá se, že dívky již nemají šanci, ani když se objeví tajemný Octavien Granville, snažící se jim pomoci.

Děj:
Hrabě de Brissac utíká se synem a dvěma dcerami do Bordeaux za svým dlouholetým přítelem a právníkem panem Lelouxem, který pomáhá šlechticům utéct ze země. Po cestě však zemře Justin i Henry de Brissac a hospodský Lefranc si obě dívky nechá u sebe. Joselinina sestra Valentin také uteče a Joselin zůstane sama. Potom je donucena utéct z hostince a znovu narazí na tajemného Octaviena Grandvilla, jenž byl přítomen pohřbu jejich otce, a o kterém si myslí, že s revolucí sympatizuje. Vše je samozřejmě jinak a Joselin se v jeho doprovodu vydává na další cestu. Tentokrát konečně do Bordeaux. Mezi komtesou Joselin a Octavienem vzklíčí láska, ale všechno je příliš zamotané, obzvláště, když se objeví komtesa de Roquefort, která se má k Octavienovi až příliš blízko...

MŮJ NÁZOR:
Obálka je jednoduchá, hezká a k příběhu sedí. I když, ta dívka by se trochu usmát mohla. Ovšem chápu, že většinu příběhu k úsměvu žádný důvod nemá.
Už na první stránce je znát, že Carolyne Swann umí psát. Všechno je dokonale promyšlené, každá věta, slůvko... Vše je tam, kde má být.
I děj je úžasný. Jde vidět, že Carolyne historie neskutečně baví a zajímá, a vzhledem k tomu, že ji studuje má i rozsáhlé znalosti.
Při četbě jsem nabyla pocit, že dokáže napsat snad cokoliv. Občas mi trvá, než se dostanu do části knihy, kdy nemůžu přestat, ale nyní se tento pocit dostavil ihned na začátku příběhu. Byly tam jak předvídatelné, tak i nepředvídatelné pasáže a některých jsem se přímo nemohla dočkat - třeba jakýchkolik byť sebenevýznamnějších scén mezi Joselin a Octavienem.
Postavy jsem si hned oblíbila, Když někdo zemřel, i slza mi pro něj ukápla, a když se někdo dočkal šťastného konce...
Knihu jsem četla doslova jedních dechem, a pokaždé, když jsem musela odběhnou jsem dělala všechno pro to, aby se mi zase co nejdříve dostala do ruky.
Příběh mě neomrzel ani při opětovném čtení, ba naopak, ještě více mě pohltil a nutil číst rychleji a rychleji, což způsobilo fakt, že jsem měla knihu během jednoho večera přečtenou.
Pocity postav jsem prožívala velice intenzivně, a i když už jsem věděla, co se stane a jak to dopadne, nemohla jsem přestat číst.
Kapitoly... Byly strašně dlouhé! Ale díky bohu rozdělené na kratší části, takže to ani tak moc nevadilo. Žádný jiný problém jsem s knihou neměla, snad jen, že nemám ráda papírové obaly, ale to je pouze můj a můj pocit.
Občas mě štvalo, jak se ti dva k sobě chovali, že všechny signály přehlíželi... Ale nakonec to dopadlo tak, jak nejspíš mělo a konec se mi líbil.

Hodnocení:
Knihu jsem dostala od kamarádky. Moc se mi do ní nechtělo, ale nakonec mě přece jenom velice příjemně překvapila. Je fakt úžasná! Přečtěte si ji.
10/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 12. srpna 2013 v 12:13 | Reagovat

Wow, tak to si asi půjčím v knihovně :D Tam ta da dá, jde se rabovat :-)  :-D

2 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 13. srpna 2013 v 10:17 | Reagovat

francouzsá revoluce skrývá mnoho smutných příběhů... :-( kniha může být hodně zajímavá :-D

3 Karolína K. 44 Karolína K. 44 | 19. srpna 2013 v 16:09 | Reagovat

Nečetla jsem ji :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!