Volba - dvacátá devátá kapitola

23. července 2013 v 13:18 | Kate |  Volba
Nebude vám to tak připadat, ale je celkem dlouhá. tentokrát se mi podařilo psát opravdu dlouhé odstavce. :D
KateNevnímala, kudy jede, jen řídila koně podle svého instinktu. Projížděla lesem, mistrně se vyhýbala stromům, používala široké cesty i stezičky, které by obyčejný pocestný jen sotva našel. Werlon se hnal za ní, ale neznalost terénu mu to dost znemožňovala. Volal, ale ona nezastavovala.
Najednou její kůň prudce zastavil a postavil se na zadní. Dívka vyjekla a jen taktak se stihla zachytit hřívy, aby nespadla. V myšlenkách se hned snažila klisnu uklidnit.
'Těší mě, že sis na svou novou moc tak rychle zvykla. Teď se soustřeď,' přikázala Katris.
Kassandra poslechla a úplně se v sedle uvolnila. Koni pod sebou naprosto důvěřovala.
Postupně navazovala spojení s přírodou, slyšela všechno od nejtišších až po ty nejhlasitější zvuky.
Pak tu bylo i to, co cítila. Cítila tolik života, tolik různé energie… A ještě něco, něco, co sem patřilo i nepatřilo. Opatrně se k tomu svojí myslí přibližovala, už byla skoro u cíle! Poznala, že to vychází ze stromu uprostřed palouku, nejstaršího stromu v lese. Dotkla se jeho vědomí a-
Přijel Werlon. Uslyšela zvuk kopyt koně a to ji z jejího soustředění vytrhlo. Kdyby se rychle nezachytila Katrisiny dlouhé hřívy, zase by spadla.
"Werlone!"okřikla ho rozhořčeně.
"Co je?" zeptal se nechápavě.
"Neruš!" sykla na něj a znovu se svou myslí zaměřila na onen strom. Teď už to šlo rychleji, a během pár vteřinek byla v jeho mysli. Ačkoliv to může znít zvláštně, i rostliny mají svou mysl a duši.
Chvíli bylo ticho a ona slyšela jen podivnou melodii lesa jako celku.
Najednou někdo "chňapl" po jejím vědomí a držel ho velmi pevně, takže se nemohla stáhnout zpět do sebe. Hned na to se jí před očima začaly míhat různé obrazy. Nejprve rychle a nesouvisle, ale čím dál více zpomalovaly, až utvořily souvislý příběh.
Viděla devět, ne, deset! žen stojících okolo ohně, najednou se všechny zvedly a chytily se za ruce. Obraz přeskočil a odhalil dvě ženy v kápích, které se stranou od ostatních také držely za ruce. V tu chvíli Kassandře došlo, co vidí. Byl to Poslední sabat čarodějek.
'A tohle musejí být Beka s Karjou,' pomyslela si. 'Moje příbuzné.' Možná, že by v myšlenkách ještě pokračovala, kdyby se obraz nezměnil.
Najednou tam opět byl celý sabat. Tahle vidina jí v mysli setrvala dlouho, měla pocit, že dokud si pořádně neprohlédne tváře ostatních, nezmizí.
Dlouho a důkladně si tedy prohlížela čarodějky, a po pár minutách se jí zdálo, že už je zná všechny zpaměti. Potom obraz vystřídal další. V duchu si spočítala, že je poslední. Byla za to ráda, ale taky se děsila toho, co uvidí.
Napjatě sledovala pět čarodějek stojících v malém kroužku, jak se chytají za ruce a zaklání hlavy. Ústa se jim začala pohybovat, a ona s úžasem zjistila, že jim rozumí. Uši jí místo ohlušujícího ticha zaplnil zvuk nočního lesa, praskání ohně, mnoha hlasů… Potom uslyšela tlumený bolestný výkřik a hned na to další. Hledala jejich zdroj, ačkoliv věděla, kam se podívat. Na zbylou pětici čarodějek, které postupně jako hrušky padaly k zemi. Stočila svůj pohled zpátky, ale měla pocit, že už víc nevydrží. Dvěma čarodějkám spadla kápě z hlavy. Byly to Beka a Karja. Rychle se od ostatních odpojily a pronesly tři mrazivá slova. Ačkoli jim Kass nerozuměla, mrazilo ji až v morku kostí, když je slyšela. Obě ženy najednou zmizely, a ostatní čarodějky se vyčerpáním svalily k zemi. Opět bylo až nepřirozené ticho.
Kassandra se pomalu uvolňovala a začala se stahovat, protože cítila, že sevření povolilo. Na své opatrnosti však neslevovala. Už byla skoro zpátky v sobě, ale ty pomyslné ruce ji znovu chytily a ono železné sevření tu bylo znovu. Vidina osmi ležících čarodějek se také navrátila a mýtinu zaplnil příšerný skřek. Tři žijící ženy si zakryly uši a Kass by nejraději udělala to samé, kdyby měla čím.
Už si začínala myslet, že to nevydrží a zaječela: "Dost už!". K jejímu překvapen opravdu všechno utichlo. Pak vše zmizelo a ona se s trhnutím probudila. Kolem tváří jí svištěl vzduch, a ona si uvědomila, že padá. Z úst jí unikl krátký výkřik. Zavřela oči.
Dopad nebyl tak tvrdý, jak očekávala. Země byla bohatě pokryta mechem, takže to bylo spíše jako do měkkých peřin. Oddychla si, ráda, že už je všemu konec.
"Kass, jsi v pořádku?" zeptal se starostlivě Werlon, který k ní doběhl.
"A-" načala, ale už nedořekla, jen se prohnula v zádech a vykřikla bolestí. Někdo přicházel na palouk a způsoboval jí tím neskutečnou bolest. "Ne, ne! Ať to přestane," křičela dívka zmítající se v křečích. S velkou námahou roztáhla prsty na rukou a všechnu svou sílu do nich soustředila. Vytvořila kolem sebe ochranou bublinu a roztahovala ji tak dlouho, dokud v ní nebyl i Werlon a koně.
"Někdo sem jde," zaskřehotala, protože měla vyschlé hrdlo a vyčerpaně se poddala Werlonovu ochrannému obětí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 23. července 2013 v 21:15 | Reagovat

ááááá.. že já vím kdo?!!!! :-D  :-D  :-D dál dál dál!!

2 Resa Resa | 24. července 2013 v 9:37 | Reagovat

Úžasný!!!! Kate, promiň, že sem nekomentovala každou Volbu, ale ono to bylo tak úžasný, že jsem se od toho nemohla odtrhnout... :-)  :-D  :D  Slibuju, že Nekonečnou nenávist, budu komentovat. :-P Jinak, píšeš krásně!

3 Kate Kate | Web | 24. července 2013 v 9:42 | Reagovat

[2]: Děkuju! :) Nevadí, jsem ráda, že jsi se ozvala alespoň teď. :)

4 Laura Laura | E-mail | Web | 24. července 2013 v 9:43 | Reagovat

Skvělá kapitola, hodně napínavé :)

5 Karolína K. 44 Karolína K. 44 | 24. července 2013 v 10:51 | Reagovat

Ahoj, právě jsem dočetla všechny kapitoly Volby. Musím říct, že to bylo úžasné. Příběh je napínavý a má dobrý spád, charaktery postav jsou krásně vykreslené.

Když jsem Volbu začínala číst, nějak mě to zprvu nechytalo. Nakonec jsem jí dala ještě druhou šanci a myslím, že jsem udělala dobře :). Nechápu, jak se mi tehdy mohla nelíbit! Po několika kapitolách (asi po dvou) jsem se od čtení už nemohla odtrhnout - to nejspíš proto, že příběh je tak neuvěřitelně čtivý :). Navíc je plný zvratů a nepředvídatelného děje (že je Werlon Naelův syn jsem tušila hned od začátku, ale to s tou Kassandřinou mamkou bylo fakt dobrý - to znamená, že Kass není Vyvolená, když by podle té věštby měla mít mámu dávno mrtvou...??)...

Jenom bych tu s dovolením ještě vytkla věci, které se mi moc nelíbily:

Ve Volbě se nachází spousty dialogů. I když jsou hezké a smysluplné, v nějakých kapitolách jich bylo tolik, že jsem se ztrácela v celkovém ději.

Špatné souvislosti - Werlon Kass cca ve 14té kapitole tvrdil, že až Kass naplní své poslání, může se vrátit na Zem, ale na jiné místo, něž kde bydlela předtím. To já nechápu. Vždyť kolem 25té kapitoly Werlon zase říkal, že se nebude moct vrátit vůbec? To jí v té 14té nebo 13té kapitole tohle tvrdil jenom proto, aby ji ukonejšil :)? No nic. Mam v tom trochu guláš :).

Jinak to, jak byla Kass zraněná v textu vůbec nebylo vysvětleno, dozvěděla jsem se až z komentářů, že byla zraněná šípem. Ten zápas, kde byl David mi připadal takový truchu... zmatený. Nwm, asi jsem to četla blbě nebo při čtení nedávala pozor, ale pořád přesně nechápu, jak se Kass na ten jejich svět dostala :)). Jinak nechápu, jakto, že v tom jejich světě ví o čarodějkách a v našem ne :D. Ale v tom posledním odstavci jsou spíš takové maličkosti :D.

Tak doufám, že jsem Tě při výčtu toho, co se mi na Volbě nelíbilo, moc neurazila, mno XD. Píšeš krásně a mnoho štěstí do dalšího psaní :D!

6 Karolína K. 44 Karolína K. 44 | 24. července 2013 v 10:52 | Reagovat

[5]: Promiňte za takový sloháč O_O...

7 Kate Kate | Web | 24. července 2013 v 11:16 | Reagovat

[5]: Děkuju za komentář, a za slohovky se nemusíš omlouvat. :D Jsem za ně ráda. ;) Ani nevíš, jak to dokáže potěšit. ;)

A teď se ti pokusím některé věci trošku vysvětlit. ;)
S tou její matkou to bude ještě vysvětleno, uvidíš. ;)
Ne, ona se nemůže vrátit na Zem. :) Jenom sjsm nechtěla, aby to tak hned ze začátku vyznělo. ;) Je to myšleno tak, že si bude muset najít jiný domov tam, kde teď je. ;)
Teď jsem se na to dívala, a opravdu to tam nemám, to hned napravím. ;)
A to, jak se tam Kass dostala bude ještě taky zpodrobněno v textu. ;)

Vůbec jsi mě neurazila. ;) Naopak, jsem ráda, že mi někdo řekl, co je třeba zlepšit, takže ti děkuji!

8 Karolína K. 44 Karolína K. 44 | 24. července 2013 v 11:24 | Reagovat

[6]: A sorráč za to, že jsem nekomentovala častěji :).

9 Kate Kate | Web | 24. července 2013 v 11:25 | Reagovat

[8]: V pořádku. ;)

10 Karolína K. 44 Karolína K. 44 | 24. července 2013 v 11:31 | Reagovat

[7]: Aha, s tou Zemí jsem to špatně pochopila :D. Nemusíš to napravovat, to je moje chyba, že jsem to špatně pochopila :)). A to s tou Kassinou maminkou to nebylo myšleno jako výtka, ale jako pochvala, něco takového se přece nesmí prozradit hned, ne :-D  :-D?

Ještě jednou Ti musím napsat, že píšeš krásně :).

11 Kate Kate | Web | 24. července 2013 v 11:36 | Reagovat

[10]: To jsem neopravovala, ale ten šíp jsem musela. :D Vážně jsem to tam zapomněla napsat. :/
Děkuju. :)

12 Amanda Amanda | Web | 26. července 2013 v 17:57 | Reagovat

Kapitola se vůbec, ale vůbec nezdála dlouhá...naopak. Četla se hrozně rychle a ten konec. Proč mi to děláš Kate???!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!