Dcera lesů - patnáctá kapitola

3. července 2013 v 12:49 | Kate |  Dcera lesů
Konečně kapitola k Dceři lesů. :) A objevuje se nám tu nová postava! Navíc se dozvíte, jak dopadne Jim a kdo přišel Megan na pomoc. :)
Byla bych psala už v pondělí, ale večer se u mě skládala nová postel a odpoledne tak nějak nebyl čas. :( Včera jsem nakonec na pizzu nejela, tak si napsala dvě dopředu, ale ještě jsem sem ani jednu nechtěla dávat. Nebyl čas na kontrolu, protože jsem jela k doktorovi a pak se šel trhat hrách. Nakonec, udělala jsem dobře, protože tam bylo celkem dost chyb. :/
Tak si ji užijte, a netravte celé prázdniny u počítače! :D Já si zítra konečně vyrazím na tu pizzu. :D
KatePokud by se teď někdo podíval do údolí z kopce, viděl by pouze dívku stojící na místě a chlapce, který se k ní rychle blíží.
Mohlo by se zdát, že jsou to milenci, kteří se dlouho neviděli, avšak pravda je jiná. Tady jde o život. Buď Megan - Amazonka, nebo Jim - Lovec.
Dívka se najednou pohnula a zvedla ruku, v níž se něco zablesklo. Dýka.
"Promiň, Jime, ale musí to tak být," zašeptala se slzami v očích a mrštila po něm zbraní.
Jim se zastavil a nevěřícně zíral na letící dýku. Zabodla se mu přímo do prsou, tam, kde měl srdce. Dlaně mu vystřelily k ráně, ze které rychle vytékala krev. Klesl na kolena a upřel pohled na Megan. Už neměl sílu k tomu se udržet, a mrtev padl tváří k zemi.
Dívka se rozbrečela a také klesla na kolena. Nemohla odtrhnout tvář od mrtvého přítele. Znala ho celý svůj život.
'Zabila jsem ho… Já ho zabila!' zběsile se jí honilo hlavou.
Najednou za sebou zaslechla zapraskání větvičky. "Kdo jsi?!" vykřikla, když se abnormální rychlostí otočila. Nikdo tam nestál. Ostražitě se zadívala do porostu pralesa a pomaličku očima prohledávala každé zákoutí. Najednou zahlédla jakousi siluetu. Sebevědomě k tomu místu zamířila a utřela si z tváří slzy. Nebála se, už jí bylo všechno jedno.
Nemusela chodit moc daleko, protože postava jí vyšla vstříc. "Dobrý hod," ozvalo se a ona ten hlas konečně poznala.
"Irino!" vydechla nevěřícně. "Ty jsi taky Amazonka?"
"Ano, a je jediné štěstí, že on to nepoznal, jinak bychom byly obě mrtvé a Jelina by zuřila," zašklebila se žena. "Kde vlastně je?" zajímala se.
"Čeká ve vesnici," odpověděla rychle Meg.
"A co tu vlastně děláš? Neměla bys cvičit nebo studovat?"
"Já… jsem utekla," přiznala se Meg. "Vím, že jsem neměla, ale já tě tak moc chtěla znovu vidět!" začala se hned omlouvat dívka.
"No, alespoň, že to bylo k něčemu dobré," uzavřela to Irina a nehodlala se v tom dále rýpat. "Mám pro tebe překvapení," řekla najednou.
"Jaké?" dychtila Meg.
"Hyralo!" zavolala Irina směrem k lesu. Netrvalo to dlouho a došla k nim dívka, asi tak stará jako Megan, ale o půl hlavy vyšší. Velice nápadně se podobala Irině.
"Masirano, tohle je moje dcera, Hyrala," oznámila jí opatrně. Přitom sledovala, jak zareaguje na jméno, jímž ji oslovila.
Megan zůstala naprosto klidná, s kamennou tváří. "Nevěděla jsem, že máš dceru, Hyralo."
Irina si oddechla - Megan přistoupila na její hru a navíc pochopila, jak se věci mají. "Omlouvám se, že jsem vám to neřekla, paní," uklonila se. Dívka následovala jejího příkladu.
"Omluva se přijímá, a teď pojďte, Jelina vás jistě ráda uvidí," vyzvala je. Vykročila k lesu, a ten před ní začal ustupovat.
Celou cestu šly mlčky, první Megan, a o pár kroků za ní Irina s dcerou. Meg by si ani nevšimla, že už došly do vesnice, protože upínala oči k zemi, kdyby se neozval výkřik.
"Hyralo!" zaradovala se Jelina a nedbaje své důstojnosti k ní běžela.
"Ahoj, Jelino!" pozdravila ji mnohem, tišeji druhá žena. "Tak ráda tě vidím," řekla, oči se jí leskly slzami. Obě Amazonky se objaly.
"Neměla jsi náhodou přijít až za pár týdnů?" zeptala se najednou zaraženě Jelina.
"Ano, měla, ale pak dorazila moje dcera s tím, že je objevili a musely se rozutéct a ukrýt. Nahoře," maznačila hlavou směr k vesnici na kopci, "to nebylo o nic bezpečnější, tak jsem si říkala, že počkám ještě pár dní a vyrazím. Pak jsem viděla kolem domu jít Jima Deloga k lesu a měla jsem takový divný pocit, předtuchu dá se říct. Rychle jsme si posbíraly pár svých věci, a co nejnenápadněji utíkaly k lesu. Tam jsem zahlédla Megan - chci říci Masiranu," opravila se rychle Irina, když zahlédla Jelinin pohled, "a bylo mi všechno jasné," dokončila své vyprávění. "Mimochodem: tohle je moje dcera," řekla a ukázala na dívku stojící celou dobu tiše za ní. "Jelino, tohle je Hyrala, Hyralo, Jelina," představila je. "Myslím, že budou s Meg dobře vycházet," usmála se.
"To doufám, mimochodem, kde je Masirana?" zeptala se s důrazem na královnino jméno.
Irina se na ni kysele podívala. "Stejně se mi ty naše zákony nelíbí. Měly by se změnit, vždyť, před lety tu byla i legrace, dokud se nevydalo to nařízení a všechny zákony se kvůli lovcům začaly brát až smrtelně vážně. A navíc, teď tu není nikdo důležitý, kdo by na tom lpěl."
"A víš co? Souhlasím, ale není v našich silách o tom rozhodovat. I kdybychom chtěly něco měnit, budeme muset počkat, až královna dosáhne plnoletosti, a hlavně až dokončí výcvik. Pak se ještě musí sejít zbytek a potom teprve můžeme něco dělat."
"Já vím," povzdychla si Irina.
"Ještě stále nevím, kde Masirana je," připomněla svou otázku Jelina.
"Já nevím, Hyralo, neviděla jsi ji?" otočila se na svou dceru.
"Šla do své chatky, asi je unavená," snažila se ji Hyrala omluvit.
Jelina se užuž chystala tam vykročit, ale Irina ji zastavila: "Možná bude lepší, když tam půjde moje dcera," navrhla. "Přece jenom by jí měla rozumět lépe, než my dvě."
"Máš pravdu," uznala. "Tak jdi, Hyralo. A ty pojď se mnou, musíme si ještě dnes promluvit."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mucík Mucík | Web | 3. července 2013 v 16:52 | Reagovat

Tak si tu pizzu užij.. =) ;-)

2 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 3. července 2013 v 19:02 | Reagovat

uj... :-D  :-D  :-D dállll...

3 Amanda Amanda | Web | 4. července 2013 v 21:55 | Reagovat

Takže je po Jimovi??? Ne, on tam beztak ještě tak 2x vstane z mrtvých. :-D A když ne, tím líp.

Hmmm..mno jen mi přišlo takové zvláštní..ona ho zná celý život a přesto ho skoro bez zavání usmrtila...takové moc rychlé, ale proč ne, třeba jí na škole schovával pouzdro a tak se pomstila i s úrokama. :-D  :-D  :-D Jsem přepnula na prázdninový režim, tak mi zase občas hrabe... ;-)

4 Seléna Seléna | 9. července 2013 v 11:28 | Reagovat

tohle je taky užasná povídka. těším se na další pokračování a Meg mi je líto. :-) chudák.

5 Kate Kate | Web | 9. července 2013 v 11:48 | Reagovat

[3]: To ti prozradím. :P Nevstane z mrtvých. :D Ne, ona má v sobě krev Amazonek, a tudíž zdědila jakýsi smysl pro morálku, dodržování zákonů... :) Ví, co musí udělat, i když ji to třeba zlomí. ;)

[4]: Děkuju. :) Mě taky, ale nějak s tím nic neudělám, i když to sama píšu. :P A kde jsi se tu vzala? :D

6 Leona Leona | 25. listopadu 2014 v 14:41 | Reagovat

tak to je mazec ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!