Andělé noci

23. července 2013 v 18:52 | Kate |  Recenze knih
Zpátky z koupaliště a hned sem přidám moji první recenzi, takže uvítám připomínky. :)
Kate


Název: Andělé noci (Strange Angels)
Autor: Lili St. Crow
Série: Andělé noci
Díl: 1/2 (originál: 1/5)
Počet stran: 271
Nakadatelství/vydáno: BB art/2012
Anotace:
(Obal knihy)

Táta? Zombie.

Máma? Dávno mrtvá.

Já? To je právě to děsivý.

Skutečný svět je plný hrůz. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která sama sejmula slušnou porci padouchů. Je ozbrojená, nebezpečná a připravená nejdřív zabíjet a teprve pak se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než přijde na to, komu může důvěřovat...

Dru Andersonová je "divná", kam až její paměť sahá. Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dobrý - dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchyňskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti, a bude potřebovat veškerý svůj důvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly oplatit svým pronásledovatelům stejnou mincí, a tentokrát je na pořadu dne Dru. Šance na přežití? Mizivá až žádná.

Pokud nevydrží do svítání, je po všem...

Děj:
Celý příběh je o Dru Andersonové. Matká jí umřela, když ještě byla malá a od doby, kdy umřela i babička, žije s otcem. Vedou kočovný, a zdá se i šťastný, život a po různých městech loví příšery. Jednou se její otec dlouho nevrací a pak se objeví jako zombie. Dru ho zabije a začíná žít sama. Stále dokazuje, jak je samostatná. Do všeho se zamotá ještě Graves - její spolužák ze školy, který jí ochotně pomáhá a kterého pokouše vlkodlak. Všechno je tím ještě zamotanější, protože Dru nechce do svých problémů nikoho namáčet. Už se ale stalo. Potom se objeví ještě tajemný Christophe a tvrdí, že je Dru velice důležitá a je překvapený, že o svém původu nic neví. Neustále má nějaké narážky buď na jejího otce nebo na Gravese. Moc jí toho nevysvětluje, ale dívka mu začíná postupně věřit...

MŮJ NÁZOR:
Knihu jsem si koupila v knihkupectví ve městě, kde navštěvuji školu. Absolvovala jsem na příčnou flétnu a měla jsem nárok na jakékoliv zboží za 200,-.
Ačkoliv obálka není nijak krásná, celkem mě v tom množství zaujala a po přečtení anotace jsem se pro tuto knihu rozhodla.
Děj je promyšlený a rychle se do něj ponoříte, jedinou překážkou je asi jazyk, kterým je celá kniha napsaná. Je to samé -ej, no zkrátka hovorová čeština, a chvíli trvá, než si zvyknete, ale pak už je to v pořádku. Ze začátku vám to může připadat nudné, ale jakmile se prokoušete k místům, kde začíná nějaká akce, bude se to číst lépe. V průběhu také narazíte na mnoho otázek, a odpověď na některé z nich se v prvním díle nedozvíte, což vás bude štvát, a po dalším sáhnete, jestliže vás to bude bavit.
K postavám... Není jich tam nijak moc, takže se lehce orientujete. Mě osobně k srdci přirostla celá hlavní trojka tohoto dílu: Dru, Graves i Christophe. Dru je prostě jiná dívka, Graves je milý a chytrý chlapec, který je vždy ochotný pomoci, a Christophe... Už od prvního setkání mi byl sympatický. Mezi postavami nemůžu opomenout ani babiččinu bílou sovu, která Dru vždy varovala před nebezpečím. Ze záporáků mohu zmínit třeba Sergeje, velice starého vampýra, který prahne po životě Dru.
Dalším plusem jsou vcelku krátké kapitoly. Já osobně nemám ráda, když je kapitola dlouhá desítky stran, takhle se to čte mnohem líp.
Nemůžu však knihu jenom chválit, je na ní i pár věcí, které se mi vůbec nelíbí. Třeba časté odskakování od slo v k myšlenkám. Stávalo se to celkem často, a pokud to "uvažování" bylo příliš dlouhé, musela jse se podívat o pár odstavců víš, abych zjistila, na jakou otázku je ta odpověď. Pak tu ještě je zjevná obliba autorky v pár větách či slovních spojeních. Teď z fleku si na nic takového asi nevzpomenu, ale můžu vám říct, že mi to občas až lezlo na nervy.

Hodnocení:
Kniha se mi nakonec líbila, ale určitě si ji za týden nepřečtu znova. Na to moje knihovnička obsahuje mnoho lepších. Nedoporučovala bych ji nikomu, kdo nemá fakt velkou trpělivost, protože by to hned po prvních pár stránkách stoprocentně vzdal.
6/10
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 23. července 2013 v 21:20 | Reagovat

pěkná recenze.. ;) třeba na to narazím.. já příšery ráda :D

2 Lexi Perennis Van der Lux Lexi Perennis Van der Lux | E-mail | Web | 23. července 2013 v 23:44 | Reagovat

Podľa antonáci sa mi to páči, aj keď pravda je, že ja som VEĽMI netrpezlivý človek :D :D

3 Karolína K. 44 Karolína K. 44 | 24. července 2013 v 8:47 | Reagovat

Ahoj, hezky napsaná recenze :). Mně by ty dlouhé kapitoly ani to odskakování od slov k myšlenkám vůbec nevadilo, to já ráda :). Ale to je samozřejmě věc názoru...

4 Kate Kate | Web | 24. července 2013 v 8:51 | Reagovat

[3]: To určitě, no, tak mě dlouhé kapitoly taky nevadí, ale nemám je moc ráda. :D Já radši kratší. ;)

5 Amanda Amanda | Web | 28. července 2013 v 9:04 | Reagovat

Recenze pěkná. Líbí se mi, že uvedeš původní anotaci a pak to shrneš vlastními slovy.

Mno, kniha, obálka není nijak kouzelná, co mě zaujalo, tak to:

Táta? Zombie
Máma.... atd..

Jinak nemám moc ráda knihy, kde se cpe více takových bytostí jako jsou upíři, vlkodlaci, zombie a třeba démoni.

6 Bookeaterka Bookeaterka | Web | 30. září 2015 v 15:38 | Reagovat

Hovorová čeština -ej. Já tohle vysloveně nesnáším, příjde mi, že to do knih prostě nepatří. Asi to bude tím, že já osobně tak nemluvím, ale mám pocit, že je to mnohdy až nucené a strašně otravné. To se mi pak kniha nelíbí už jen ze zásady. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!