Volba - dvacátá páta kapitola

8. června 2013 v 18:24 | Kate |  Volba
Další kapitola k Volbě. Usmívající se Snad se vám bude líbit. Mrkající Já si jdu napsat alespoň kousek další, protože mám celkem obstojný nápad. :D Ovšem, Amandu zklamu - pusa ještě nebude. :/
Jinak, dole, v článku s písničkou, jsou nějaké informace o aktivitě - nenutím vás ji poslouchat, ale aspoň si přečtěte první část perexu. Mrkající Většinou tam takové věci dávám, takže, i když si nebudete chtít číst celý článek, alespoň o perex vás prosím. Mrkající A pak taky oznamuji, že proběhla jakási čistka SB - nechala jsem si pouze ty nejoblíbenější. Usmívající se Z jakého důvodu? Nemám tolik času jako dřív, a jestli to udělám teď, nebo za tři měsíce, kdy zase začne škola, není to jedno? Usmívající se
To je dneska asi tak všechno, takže, užijte si kapitolu, a já jdu zase nejspíš psát - musím si nachystat pár článků a i kapitol dopředu, přepsat děj k budoucí povídce do počítače, zařídit si obrázek alespoňk prvnímu dílu... Mrkající Ještě je toho dneska hodně... Usmívající se
Pa, Vaše Kate! Líbající"Kde jsi byl tak dlouho?" zeptala se starostlivě Kassandra, když k ní Werlon potichu došel. Koně už tu dávno byli, právě hladila Katris po její dlouhé hřívě.
"Já…" začal, ale větu nedokončil. Nevěděl, co má říct.
'Potřeboval si pročistit hlavu, po tom, co se jsme mu řekli,' odpověděla za něj klisna.
"Kdo to řekl?" trhla sebou Kassandra, a kdyby ji Werlon nezachytil, spadla by. Zakopla totiž o drn trávy, který byl za ní.
"Klid, Kass!" řekl bez jediné stopy ironie, mluvil spíše… opatrně. "A vy byste ji neměli takhle děsit!" Znělo to trošku nazlobeně.
"Ty-ty jsi to taky slyšel?"
"Ale jistě. To řekla Katris."
"Cože?" nevěřila tomu Kass. "Koně přece nemohou mluvit!" namítla. "Neumí to!"
'Ale no tak, Kassandro. Jsi přece čarodějka!' ozval se vyčítavě druhý, mužský hlas. 'Měla by sis zvykat, můžeš mluvit se všemi zvířaty, umíš mnoho věcí!'
"Dost!" vykřikla dívka. "Nedělej si ze mě srandu Werlone! Kdo tu je?" zeptala se a raději zacpala si uši.
Viděla, jak Werlon pohybuje rty, ale neslyšela, co říká. Nehodlala ruce oddělat, ani když k ní přišel, a jemně se o to snažil. Moc dobře věděla, že kdyby šlo o pouhou sílu, má navrch, ale on je jiný, než se zdá, o čemž se během jejich krátkého putování již mnohokrát přesvědčila. Má o ni starost, i když si to nechce přiznat, a nikdy se nad ní nesnaží zvítězit násilím, nýbrž slovy. Kass dokonce začínala mít pocit, že ji má trošku rád.
Werlon své úsilí, ač bylo něžné, konečně vzdal, pokrčil rameny a poodešel kousek stranou. Nespustil však při tom z dívky oči.
'Takhle se nás nezbavíš, my jsme v tvé hlavě, Kassandro!' ozvaly se oba dva hlasy zaráz.
"Tak - už - dost!' vyjekla čarodějka z plných plic, odsekávajíc jednotlivá slova, a aniž by o tom přemýšlela, rozpřáhla ruce.
Zvedl se obrovský vichr a Werlon div nespadl na zem. Trvalo to však jen krátce, jakmile totiž Kassandra spustila ruce podél těla, vše utichlo.
Dívka tam chvíli jen tak klečela, neschopná slova, až si nakonec zajela rukama do vlasů, svalila se na zem a začala vzlykat.
Werlon se z náhlého šoku, že poprvé viděl někoho kouzlit, rychle vzpamatoval, a běžel k ní. "Dost, vy dva! Už jste toho udělali dost," stihl ještě křiknout na oba koně, kteří se chystali vykročit stejným směrem.
Klisna i hřebec sice nesouhlasně zafrkali, ale poodešli kousek stranou a začali se pást.
"Kassie, jsi v pořádku?" zeptal se jí opatrně, když k ní doběhl, a chytil ji za ramena, aby si ji mohl přitočit k sobě.
"Ne, nejsem, Werlone. Nech mě být, prosím!" vzlykla.
"Nenechám! Co se stalo?"
"Nic, jen…" Kassandra se neovladatelně rozvzlykala a následně se dala do pláče.
"Kassie, no tak! Řekni mi to!"
"Já, n-nech-těla jsem to udě-udělat!" vypravila ze sebe mezi vzlyky.
"Ale co? Co jsi provedla?"
"Ten vítr! Kdyby-kdyby to nepřestalo, t-tak by tě to mohlo zabít! Ale-, já jsem byla naštvaná a-, prostě to ze mě vytrysklo! Nikdy předtím se mi nic takového nestalo!" kroutila Kasandra bezradně hlavou.
"Nic se nestalo, přestalo to, Kass," uklidňoval ji Werlon. "Slovo 'kdyby' nevyjadřuje to, co je, ale co by bylo za nějakých podmínek, a ty se nestaly, takže…"
"Ale-" Kassandra by ještě určitě pokračovala, kdyby se opět nerozplakala.
"No tak, nic se nestalo!" zopakoval znovu svá poslední slova Werlon a opět se pokusil Kassandru otočit k sobě. Tentokrát mu to dovolila, a tak si ji k sobě přivinul. Pomaličku ji hladil po zádech a užíval si vůni jejích vlasů a její kůže.
Ona mu po krátkém zaváhání ovinula ruce kolem krku. Hlavu si položila na jeho rameno, a slzami, stékajícími jí po tváři, mu zmáčela tričko.
"To bude v pořádku, uvidíš," stále ji chlácholil, a při tom se pomalu zvedal. Opatrně vzdal dívku do náruče a donesl ji k jejich roztaženým dekám. Na jednu ji položil, a tou druhou ji přikryl. "Teď spi, a promluvíme si, až se vzbudíš, dobře?"
"Ano," hlesla pouze a zavřela oči. Byla velice unavená…
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Abby Abby | Web | 8. června 2013 v 18:28 | Reagovat

Nááádhera,ale.... kdy bude Pusa??
Nemohu se dočkat, na další kapitolku.
Volba je strááášně hezká... :-D

2 Laura Laura | E-mail | Web | 8. června 2013 v 19:27 | Reagovat

Taky se už těším na tu pusu :D
Jinak, skvělá kapitola :)

3 sisisiska37 sisisiska37 | Web | 9. června 2013 v 8:57 | Reagovat

ÁÁÁÁÁ!!! nech toho Kate!  ty mě chceš zabít! :-D  :-D boží¨!

4 Kate Kate | E-mail | Web | 9. června 2013 v 15:04 | Reagovat

[1]: a [2]: Neboj, dočkáte se. :D A děkuju, holky... :)

[3]: Nechci! :O To bych si nedovolila, na to tě mám až moc ráda, a kdo by pak dopsal těch 100 povídek? :D :P A děkuju ti. :*

5 Amanda Amanda | Web | 10. června 2013 v 15:47 | Reagovat

Chjooo...tak jsem se zase nedočkala, ale už to vypadá nadějně. :-D  ;-)

6 Kate Kate | E-mail | Web | 10. června 2013 v 16:13 | Reagovat

[5]: Vypadá no :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!