Dcera lesů - dvanáctá kapitola

20. května 2013 v 17:32 | Kate |  Dcera lesů
Konečně zase doma. :D Víkend byl celkem super, hlavně výlet na hřbitov o čtvrt na jedenáct v noci, ale to je jedno... ;D Teď se musím vypravit do knihovny, a zítra určitě budu psát a psát a psát. :D No nic, užijte si kapitolu (vím, že jsi chtěla Volbu, ale bude zítra, slibuju Sisi! ;)).
Mějte se!
Kate :)Asi za pět minut se žena vrátila s nějakou podivnou taškou. Klekla si před Meg na jedno koleno a začala se v ní přehrabovat. Po chvilce vytáhla nějakou lahvičku a poručila dívce, aby si rozvázala obinadlo.
Jelina zatím opatrně odšroubovala víčko a Megan konečně zahlédla její obsah. V lahvičce byla hustá, zelená tekutina. Klečící žena do ní zabořila prsty a pak jí potřela Meganin kotník. Chvíli počkala a zkoumavě si prohlížela dívčinu tvář, ve které se za okamžik objevilo překvapení. Bolest zmizela.
Meg vstala a udělala pár nejistých kroků. Když se nic nestalo, zatížila nohu úplně.
"Tak, teď se proběhni. Celé cvičiště dvakrát dokola!" přikázala nekompromisně starší Amazonka.
"Zbláznila ses?! Vždyť mám zvrtlý kotník!" vyjekla Meg.
"Zapomněla jsi, co jsem ti říkala o úctě ke starším?"
"Promiň," hlesla poníženě Meg.
"Omluva se přijímá, a teď běž!"
"Al-" začala dívka, avšak včas se zarazila a raději se rozběhla. Celkem se divila tomu, jak se v těch obyčejných botech běhá dobře. To by do těchhle "baletních piškotů" neřekla.
Utíkala automaticky kolem zakulaceného cvičiště, aniž by si všímala okolí, a tak ji překvapilo, když poprvé minula svou učitelku. Bylo to snad po pár sekundách!
"Zrychli!" doneslo se k ní.
Bez přemýšlení tedy poslechla, a jakmile znovu doběhla k Jelině, málem nestihla ani zabrzdit. Snažila se, co to šlo, ale přece jenom se musela kousek vracet.
"Rychlost máš dobrou, letěla jsi jako vítr!" pochválila ji žena. "Chtělo by to trochu zapracovat na technice a ještě pár drobnostech, a budeš jedna z nejrychlejších Amazonek, které jsme tu kdy měly."
"To jsem ani nečekala, že můžu tak rychle běžet. Proč to nešlo, když jsem běhala ve škole?"
"Ještě jsi nebyla zasvěcená do tajemství, a tím tvé schopnosti nebyly plně rozvinuté. Díky bohu nám Anareta, naše pramatka, zajistila takovou ochranu. Bez ní by těm, co žijí venku, hrozilo prozrazení, a tudíž by nikdo z nás nepřežil období po posledním boji."
"A co ty, které jsou s matkami v úkrytu?"
"Některé to možná vědí, a jejich matky je v rámci možností cvičí, ale ty musí být v úkrytu a nesmí chodit mezi lidi, protože mladé Amazonky nemají dokonalé sebeovládání, a i když by se snažily sebevíce, mohly by se prozradit. Řekla bych, že většina matek je velice opatrná a svým dcerám neřeknou pravdu dříve, než to bude nezbytně nutné - to znamená, až budou zavolány, protože každá Amazonka smí mít pouze jednu dceru, a přijít o ni je, jako bys přišla o svůj vlastní život.
"A co kdybych omylem spustila volání už teď," zeptala se poněkud kostrbatě Meg zděšeně. Bála se, že by způsobila smrt těm několika zbylým Amazonkám, které doteď byly chráněné.
"Věř mi, že se ti to nepovede. Všechno má svůj čas, a tohle nepřijde dřív, než budeš stoprocentně připravená," ujistila ji Jelina.
"To znamená, že až dokončím výcvik, budu schopná zavolat ostatní Amazonky?"
"Ne, může to být dřív, nebo dokonce později. Záleží to pouze na tobě. Být připravená neznamená pouze dokončit výcvik, ale mnoho dalších věcí," odpověděla tajemně Meganina učitelka.
"Neptám se jakých, protože bych se to určitě nedozvěděla," suše konstatovala Meg.
"Přesně tak, ale radím ti, abys s ničím moc nemeškala, protože už je čas, aby se Ochránkyně lesa zase vrátily domů!"
"Vynasnažím se," slíbila Meg. "A teď se pojď ještě proběhnout!" vyzvala Jelinu a vyběhla. Užívala si ten pocit volnosti, který jí taková rychlost propůjčovala. Dokonce měla pocit, že cítí vítr ve vlasech, čehož si předtím nevšimla. Musí se na to Jeliny zeptat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amanda Amanda | 20. května 2013 v 20:25 | Reagovat

Dokonalé, začíná mě to bavit čím dál víc. :) Mám ráda Volbu, ale myslím, že DL jí začala dělat velkou konkurenci, jen tak dál. ;-)

2 Laura Laura | E-mail | Web | 23. května 2013 v 8:03 | Reagovat

Skvělá kapitola :)
Další přidej co nejdřív :)

3 Amanda Amanda | Web | 2. června 2013 v 8:39 | Reagovat

[1]:

[2]: To jsme tu furt jenom 2?? :-? Já mám navíc tak hrozně "originální" komentář....ale u následující kapitoly jsem ti to vynahradila Kate :-D  ;-)

4 Chaky Chaky | 8. června 2013 v 14:07 | Reagovat

Juch, dcera lesů :3 chyběla mi. Skvělá kapitola, jako vždy. Moc se nevyjádřím, páč spěchám na další část :-D

5 Resa Resa | 26. července 2013 v 15:20 | Reagovat

Píšeš stále líp a líp. :D
Jinak, úžasná kapitola, jako vždycky... :-D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!