Volba - dvacátá první kapitola

15. dubna 2013 v 16:29 | Kate |  Volba
Ahojte. :) Omlouvám se za to, že mi to tak trvalo a je to Volba, ale měla jsem ji napsanou a nechce se mi dneska psát něco jiného, a navíc, Dceru lesů stejně skoro nikdo nečte, tak nač s ní spěchat? :)
Jinak, abyste si nemysleli, že jsem se na vás od minulé neděle vykašlala... Chtěla jsem něco připdat už ve čtvrtek, ale bylo mi blbě a od pátku jsem ležela. V neděli sice už ne, ale - přiznávám se bez mučení - na počítač se mi vůbec nechtělo. :( Dneska jsem už šla do školy, a rozhodla jsem se zase ozvat, protože ta odmlka byla příšerně dlouhá. :( Fakt se omlouvám...
A ještě něco. :) Přes mobil jsem se snažila obíhat, co to šlo, ale někde jsem nezanechala komenty, tak to dneska všechno doženu, slibuju. ;)
Loučí se s vámi vaše nespolehlivá a pokorná Kate... :) Užijte si kapitolu! ;) Snad vám to aspoň trošku vynahradí! ;)
Kate :)


Ze začátku Kassandře připadal meč lehký, ale jak minuty ubíhaly, paže jí stále více a více těžkly. Připadalo jí, že každá minuta je asi o deset vteřin delší, a Werlon už to na ní taky pozoroval.
"Vidíš, já ti říkal, že patnáct minut stačí."
"No, fajn, měl jsi pravdu," uznala. "Nestačí to už?!" zaúpěla, když do jejího meče uhodila další rána.
"Ještě tři minuty," odpověděl.
"Ale já už nemůžu!"
"Ty máš teda výdrž," zabručel si pro sebe, ale zastrčil svůj meč zpátky do pochvy a šel k ohni.
Naopak Kassandra meč upustila a znaveně si sedla na zem. Nejen, že ji bolely paže, ale taky nohy, hlava…. Měla toho tak akorát dost.
"Nic nezapomeň, zítra budeme pokračovat," zavolal Werlon od ohně, aniž by se ohlédl. Nejspíš ji chtěl provokovat.
"Tak fajn," zašeptala, a stoupla si zpátky na nohy. Zvedla ze země meč, a když udělala krok, zaúpěla. Všechno ji bolelo, nicméně však pokračovala dál. Při chůzi si taky zasunula meč do pochvy a dávala si dobrý pozor, kam šlape. Všude tu byly jamky, a Kassandra by nebyla ráda, kdyby jí do některé z nich zapadla noha.
Stoupla si před Werlona, a zakryla mu tak výhled na oheň. "Hele," začala se skloněnou hlavou a sepla si ruce před sebou. "Já vím, že si tohle všechno zasloužím, ale já nemám ráda, když se s někým hádám, a nedokážu být dlouho naštvaná."
"No a?" zeptal se Werlon a zvedl obočí.
"Prostě…." Kassandra nevěděla, jak to má říct, a když se mu podívala do tváře, viděla, že se snaží marně potlačit smích.
"Hej!" vyjekla.
"Pokračuj, dobře se bavím!" vybídl ji.
On to myslel jako žert, ale Kassandra ne. Trápilo ji to celý den, a potřebovala se mu omluvit. "Omlouvám se," vysoukala ze sebe nakonec.
"Příměří?" natáhl k ní Werlon ruku.
"Příměří," přikývla a ruku mu stiskla. Chtěla ji pak rychle odtáhnout, ale Werlon ji stiskl pevněji a cukl, takže ji stáhl dolů tak, že dopadla přímo do jeho náruče. Než se z toho však vzpamatovala, už seděla na zemi.
"Taky se omlouvám," vydechl jí do ucha, a Kassandře došlo, že tohle se od něj jen tak neslyší. "Za tohle," ukázal na meč, "za to, jak jsem se choval… Prostě za všechno. Odpustíš mi?" dodal po menší pauze.
"Odpuštěno," řekla Kass a odtáhla se.
"Promiň," omluvil se a stáhl svou paži z jejích ramen.
"To nic," utrousila tiše, spíše sama pro sebe. "Půjdu si lehnout," oznámila mu a přešla ke spacím pytlům.
"Dobrou noc, Kassie," vyšlo mu z úst velice tichým šepotem.

***

"Tak kde se sakra objeví?!" ječel David. Byl nepříčetný, rozzuřený… Už pět hodin tu čarodějku mučil, a nic užitečného z ní nedostal!
"Já nevím!" opakovala pořád dokola.
Byly dvě možnosti: buď je tak dokonale vyrovnaná s bolestí a bude svou dceru chránit, dokud nezemře, nebo mluví pravdu.
V Davidovi s každou sekundou čím dál více hlodal červíček pochybností. Tohle se mu tedy nepovedlo, protože začínal tušit, že druhá možnost je správná.
"Jak to, že nevíš?!" zařval. Nehodlal se vzdát, teď už ne.
"Záleží na tom, kdy bude připravená. Objeví se, až bude Kassandra připravená!" opakovala Zerina.
"A to bude kdy?!"
"Já nevím!" zaúpěla znovu Zerina. Už byla zoufalá, jak to ještě tomu kreténovi má říct?!
"Budeš tu, dokud to nezjistíš."
"Jak myslíš," řekla děsivě klidným hlasem. Všechno zoufalství z něj vyprchalo. Zašeptala pár slov, kterým David nerozuměl, a její pouta se rozletěla. Chvíli na to její oči zazářili pronikavě, ledově modrou barvou a vzápětí zhasly a nabyly původní barvu. Kouzlo bylo dokončeno.
"K čertu s tebou" zaklel David. Neměl nejmenší tušení, co to kouzlo mělo znamenat. Jeho instinkt mu však napovídal, že zbavení pout však jeho účelem nebylo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 15. dubna 2013 v 16:44 | Reagovat

Jej!! :-D  :-D mě čím dál víc napínáš... zaprvé KASSIE...  za druhé.. DAVID.. :-D  :-D :-D a Dceru lesů čtu, takže se nezdráhej... :-D  :-D

2 Kate Kate | Web | 15. dubna 2013 v 16:59 | Reagovat

[1]: Já vím, že ty jo. ;) Díky moc! :) :D

3 Zoey Zoey | Web | 15. dubna 2013 v 18:55 | Reagovat

Vynahradila! Je úplně skvělá :) Jestli se ti nechtělo psát, není to jedno? Každý máme právo se jednou za čas na něco vykašlat :)

4 Amanda Amanda | Web | 15. dubna 2013 v 20:15 | Reagovat

A už jsou zase na jedné lodi. Já to věděla, časem se prostě museli usmířit...ale Werlon si to mohl víc vychutnat...jeho zeď se pomalu, ale jistě rozpadá, začíná podléhat Kassině šarmu, to se mi nelíbí..mno tak..mám ráda sexouše se záhadnou minulostí. ;-)  :-D

BTW: Já jsem nikdo jo?...Dcera lesů je skvělá, ale je fakt, že ve Volbě má vysokou konkurenci, ale Dl patří k povídkám, které se mi líbí a baví mě, takže žádné odkládání. Chci vědět, jak se bojuje s 10 cm podpatkama. :-)  ;-)

Taky mám skluz( s PGB)...vtip je v tom, že mám vydanou 1-5 kapitolu a napsanou mám 7-11...ale 6. jsem se nějak sekla, ale já to doženu, jen co se músa vrátí z karibiku. :)

5 Laura Laura | E-mail | Web | 16. dubna 2013 v 19:23 | Reagovat

Jo a já taky čtu Dceru lesů!
Jinak, kapitola skvělá, ale co to tam dělá ten David? :D Už aby byla další kapitola... :)
Přidávám se do klubu lidí, kteří jsou ve skluzu se svou povídkou, momentálně jsem zařadila tempo kapitola za měsíc, protože vůbec nestíhám... ale už to mám vymyšlené, což je alespoň malé plus :D

6 Kate Kate | Web | 16. dubna 2013 v 19:47 | Reagovat

[3]: Tak to jsem ráda.. :) Asi máš pravdu.

[4]: Jé, ty jsi mě pobavila. :P Nó, né tak úplně.. :) Však uvidíš, oba dva jsou velice tvrdohlaví a hrdí. :)Nejsi nikdo, neboj. :D Děkuju moc! (na podpatky si ještě počkáš ;))

[5]: Ten ještě dlouho nezmizí. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!