Dcera lesů - šestá kapitola

25. února 2013 v 18:08 | Kate |  Dcera lesů
Vím, že mi to trvalo dlouho, ale nakonec se mi to podařilo, a to je hlavní. No ne? :) Nebudu to dlouho zdržovat, už jen povím, že jsem na sebe neskutečně hrdá, protože je opravdu dlouhá - na mé poměry. :D I když se vám to asi nebude zdát. :)
No nic. Užijte si kapitolu a prosím, KOMENTUJTE! :D
PS: Doufám, že odteď už se mi zase bude chtít psát a bude to lepší. Opravdu se vám omlouvám za tu dlouhou pauzu, ale prostě to bylo potřeba. ;)
KateMegan se probudila uprostřed noci. Chvíli nevěděla, kde je, ale vzápětí jí to došlo. Seděla v trávě před svým 'domem'.
Okolo ní se ozývaly různé zvuky nočního pralesa. I když…. Zbystřila a zaposlouchala se. Zdálo se jí, že slyší šustění listí a praskání větviček. Prve si myslela, že je to nějaké zvíře a tak tomu nevěnovala pozornost, ale potom to zaslechla znovu, a zas… Zdálo se jí, že se to něco snaží dostat co nejblíže k ní, a co víc? Nepozorovaně.
Opatrně, potichu vstala a snažila se nahmatat svůj batoh. Byla si jistá, že jí tam Irina nějakou zbraň dala.
'Ale ne!' zasténala v duchu, protože si vzpomněla, že ho nechala ležet v té místnosti plné zbraní hned vedle truhly, kde jí upadl.
Nervózně se rozhlédla kolem, ve tváři vystrašený výraz. Přemýšlela, čím by se mohla bránit. Neměla u sebe nic. Dokonce ani baterku si nevzala, a v duchu si za to nadávala. Teď by se jí hodila.
Pomalu už začínala propadat panice, a právě v tu chvíli se její přívěšek rozzářil. Vycházela z něj velmi ostrá záře, která jí odhalila osobu před ní. Byla to žena, oblečená ve zvláštním oděvu a z jejího postoje vyzařovala ostražitost. Téměř ve stejnou chvíli se jí na krku rozzářil stejný přívěsek, jaký měla sama Meg, ale nebyla v něm koruna zlatá, nýbrž zelená, složená z různých větviček a listů.
Megan ohromeně civěla na ženinu hruď, a ta se mile usmívala.
"Nelekej se. Já ti neublížím," klidnila ji ta žena.
"K-kdo jste?" zakoktala se Meg a stále se nervózně rozhlížela. Měla pocit, že tu na ni může něco vyskočit zpoza každého stromu, keře…
"Nemusíš se mě bát," opakovala žena, jako by její otázku přeslechla. "Mým úkolem je tě chránit, ne ti ubližovat…" chlácholila ji.
"Kdo jste?" opakovala Meg svou otázku, teď už o poznání pevnějším hlasem, hluchá k ostatním slovům oné cizí ženy.
"Poslala mě tvá matka, mám ti pomoci," povzdechla si žena nad dívčinou neústupností a nedůvěřivostí - i když vlastně bylo dobře, že tyto vlastnosti měla. Budou se skvěle hodit pro úkol, který ji čeká. Tyhle vlastnosti jsou pro vůdkyni Amazonek nezbytné.
"Má matka?!" vyhrkla dychtivě mladá bojovnice, aniž se stačila zarazit. "Kde je? Co o ní víš?" vyzvídala dál, ale už o něco pomaleji a rozvážněji.
"Masirana…" chtěla jí vysvětlit žena, ale zlomil se jí hlas. Cizinka se odmlčela a odvrátila pohled jinam. Nikdy nechtěla být ta, která to téhle chudince řekne, ale zvolila si ji dívčina matka, takže svoje poslání musela splnit. Koneckonců, když to vezme z té druhé stránky… Je to obrovská čest, naučit princeznu všemu, co je třeba. Už to, že se jí dostalo důvěry od samotné Masirany, královny a zároveň její nejlepší přítelkyně pro ni znamenalo hodně.
Až doteď si byla jistá, že to všechno zvládne, a že bude mít Megan ráda jako svou vlastní dceru, ale teď, když ji viděla… Vzpomněla si na Jelinu, svou vlastní dceru, která zemřela jenom kvůli její nerozvážnosti, a také kvůli svému původu. Dostavily se první pochybnosti, a ona si s každou vteřinou byla jistější, že to nedokáže.
Teď už však nebyl čas couvnout. Ne, když se dostala až sem, přes všechny ty lovce, kteří číhají u hranic lesa a čekají, až se nějaká další dívka z řad Amazonek pokusí připojit ke své královně.
"Stalo se jí něco?" vyhrkla dívka, když žena dlouho mlčela, ztracena ve svých vzpomínkách.
"Ano, děvče, stalo," přitakala žena zasmušile. "Tvá matka je mrtvá," potvrdila vzápětí její nejhorší obavy.
"To neee!" zasténala Meg a opět se svezla do trávy. S obličejem v dlaních se rozplakala. Věděla, že matka je mrtvá, přece jí to psala v dopise, ale teď, když jí to někdo potvrdil, to bylo jiné.
"Ale noták," utěšovala ji žena, která si k ní mezitím přisedla a hladila ji po vlasech a zádech. "To bude dobré, uvidíš, časem se to zahojí…" Avšak i přes uklidňující slova, která sama pronášela, neměla daleko k tomu, aby se rozbrečela. S Masiranou byly jako sestry, a ohromně ji bolelo, když ji viděla umírat a nemohla jí pomoct.
"Nezahojí, já ji nikdy neviděla, a tolik jsem toužila ji poznat," naříkala mezi vzlyky Meg.
"Ale zahojí, věř mi," stála si na svém žena. "A teď pojď dovnitř. Tady nastydneš, a to přece nechceme ani jedna. Zítra ti všechno vysvětlím, slibuji, ale teď se potřebuješ pořádně prospat a nabrat sílu." Žena jí pomohla vstát, zavedla ji do chýše a uložila do velké postele.
Megan se tam nechtěla vracet, ale byla unavená a potřebovala si odpočnout. Ona měkká postel, která v chýši byla, jí připadala jako obláčky. A ještě lépe se v ní cítila, když věděla, že v ní kdysi spávala i její matka.
"Zítra ti bude líp, uvidíš. Všechno se ti bude zdát jiné. Dobrou noc, zlato. Dobře se vyspi," zašeptala žena a políbila ji na čelo.
Neměla ani nejmenší tušení, že Megan nic z toho neslyšela. Spala jako zabitá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 rhinestoneshop rhinestoneshop | Web | 25. února 2013 v 18:17 | Reagovat

pěkný článek :) Pokud chceš mám na blogu soutěž o věcné ceny, budu ráda když se zapojíš :-) http://rhinestoneshop.blog.cz/1302/soutez

2 Sisi / Siska Sisi / Siska | 26. února 2013 v 19:35 | Reagovat

Juj ... :-D :-D hned dál... Chci aby se to vyřešilo s tím "lovcem".. :-D

3 Charlie Charlie | Web | 28. února 2013 v 6:42 | Reagovat

Hezks kapitolka. :) jsem zvedava co se z te nove vyklube:D

4 Zoey Zoey | Web | 1. března 2013 v 20:30 | Reagovat

Jen tak dál, prosím :) Vypadá to skvěle, jako Charlie jsem velmi zvědavá jak to bude dál :-)

5 Jane Jane | Web | 3. března 2013 v 12:46 | Reagovat

hezká kapitolka :-D

6 Amanda Amanda | 5. března 2013 v 12:21 | Reagovat

Omlouvám se za pozdní koment. Úplně jsem zapomněla, že už je tu 6. kapitola. Osobně mám teda radši Volbu, ale tohle se taky vyvíjí zajímavě.
Am

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!