Bleskopiska - Příbuzní jsou jako horská krajina, nejlepší dojem dělají z dálky

27. srpna 2012 v 11:27 | Kate |  Jednorázovky
Konečně taky přidávám nějakou jednorázovku. Na téma Příbuzní jsou jako horská krajina, nejlepší dojem dělají z dálky, je do soutěže, kterou pořádá Nikaroovy.
Jinak, pořádně si užijte poslední týden prázdnin.
KatePříbuzní jsou jako horská krajina, nelepší dojem dělají z dálky


Dneska k nim má dojet sestřenice. Byla z malé vesnické farmy. Karolína se na její příjezd těšila, konečně pozná někoho z rodiny své pravé matky.

***

Všechno bylo tak velké. Domy, obchody, sportovní centra... Ne jako u nich ve vesnici.
Byla na ni zvědavá. Jěště nikdy ji neviděla.
Když vystoupila z auta, tak před sebou spatřila velký honosný dům. Byly v luxusnější části města a na každém domu bylo poznat, že lidé tady jsou bohatší.
Zamířila ke kufru auta, který už jí tatínek otevíral, a vyndala z něj svoji cestovní tašku.
V tu chvíli z domu vyběhla mladá dívka. Byla celkem hezká. Taková ta typická městská holka. Nalíčená, drahé šaty… Ve svém oblečení si vedle ní připadala jako šedá myška, ale svou tváří a přirozenou krásou jí mohla klidně konkurovat.
Pozdravili se, Aneta se rozloučila s tatínkem a Karolína ji zavedla do jejího pokoje. Potom jí ukázala celý dům a nakonec ji seznámila se svými rodiči.
Aneta si myslela, jak bude ten týden, který tu měla strávit úžasný, ale mýlila se. Jednou, když viděla Karolínu bez líčidel, tak ji to vyděsilo. Nechtěla to však dát najevo a tak se postavila k umyvadlu se zrcadlem vedle ní a začala si česat vlasy.
Karolína si všimla, jak je Aneta přirozeně krásná, a probudila se v ní vlastnost, o které dosud nevěděla, že ji má. Závist. V tu chvíli začala Anetě závidět a rozhodla se, že jí zkazí alespoň těch pět dnů, které jí tu zbývaly.
Začala jí dělat naschvály, jako třeba, že jí roztrhla podle ní nejhezčí šaty, které tu měla, pomastila jí kartáček na zuby a hřeben téměř nesmytelnou fialovou barvou - Aneta ji ale po dlouhých hodinách čištění zubů a vypotřebováním několika láhví šampónů smyla, - do čaje k snídani jí vymačkala šťávu z citronu, na který byla alergická a poslední noc jí pomazala tvář krémem, po kterém jí na celém obličeji vyrazili červené pupínky.
Když pro ni přijel její otec, ptal se, co se jí stalo a ona mu a Karolíniným rodičům všechno řekla. Karolína dostala velký výprask, zákaz na počítač a chodit ven na celý zbytek prázdnin. Musela pouze sedět v pokoji.
Aneta všem dospělým na rovinu řekla, že už se sem nikdy nevrátí a konečně pochopila význam věty, kterou jí matka řekla, když umírala: Příbuzní jsou jako horská krajina, nelepší dojem dělají z dálky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sisi / Siska Sisi / Siska | Web | 29. srpna 2012 v 19:44 | Reagovat

ty jsi neuvěřitelná :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na všechny články se vztahují autorská práva. Kopíruj pouze s přímým odkazem na tento blog nebo vůbec!